
Російська економіка після початку війни з Україною пережила безпрецедентну в новітній історії втечу капіталу. Йдеться про відтік 253 млрд доларів. Про це повідомляє The Moscow Times з посиланням на статистику Центрального банку РФ.
"Сукупний чистий відтік капіталу з країни з лютого 2022 року по червень 2023 року досяг 253 млрд доларів", – йдеться у матеріалі.
Центр макроекономічного аналізу та прогнозування також повідомив, що за 2022 рік із Росії пішло 239 млрд доларів, що вчетверо більше, ніж роком раніше.
Зазначається, що у першій половині 2023 року відтік склав додаткові 27 млрд доларів. У відносному вираженні темпи вивезення капіталу досягли 13% ВВП і побили всі можливі рекорди.
Це сталося, попри санкції, що ускладнили розрахунки із зовнішнім світом, і жорсткі валютні обмеження від Центрального банку РФ.
Санкції проти РФ
Вперше обмеження Євросоюзу проти Росії були введені у 2014 році за дестабілізацію ситуації в Україні. З 24 лютого 2022 року санкції були суттєво розширені. ЄС прийняв вже 11 пакетів обмежень у відповідь за збройну агресію РФ проти України.
Варто зазначити, що санкції вводять як проти конкретних осіб, так і проти державних і приватних компаній з РФ.
Напередодні Сполучене Королівство анонсувало 14 нових антиросійських санкцій у відповідь на незаконну примусову депортацію Російською Федерацією українських дітей. Як заявив міністр закордонних справ країни Джеймс Клеверлі, обмеження – це відповідь на спроби Росії знищити українську національну ідентичність.
До чорного списку увійшли російські чиновники, зокрема Ксенія Мішонова, уповноважена з прав дитини в Московській області, і Сергій Кравцов, міністр освіти Росії.
А у травні Канада разом з іншими країнами G7 запровадила понад 70 нових санкцій проти Росії. У коротких коментарях для ЗМІ прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо розповів, які нові обмеження запровадить країна.
Про необхідність продовжувати санкції проти Росії, а також підтримувати Україну надалі говорили і США з Китаєм.
Обмеження вводять і проти тих, хто підтримує країну-агресорку РФ у війні проти України. Так, до прикладу, раніше країни G7 обговорювали питання застосування санкцій проти китайських, південнокорейських і іранських компаній, які постачають Росії запчастини і технології військового призначення.
А у грудні 2022 року ЄС вже запровадив обмеження проти іранських військових та бізнесменів і чотирьох компаній, пов'язаних із виробництвом безпілотників, які Тегеран постачає Москві.