USD
НБУ
39.43
Готівка
40.00
EUR
НБУ
42.75
Готівка
43.50
Втрати орків: 4 9 5 0 7 0 (+1380)
USD
НБУ
39.43
Готівка
40.00
EUR
НБУ
42.75
Готівка
43.50

Військовозобов’язаним видаватимуть спеціальні штрихкоди

Штрихкод свідчитиме про те, що людина виконала вимоги закону про мобілізацію та оновила дані у ТЦК
ЗСУ форма
Фото ілюстративне
Джерело: відкриті джерела

Військовозобов’язаним у військово-обліковий документ вклеюють штрихкод (VIN-код). Про це повідомляє "Судово-юридична газета".

Зазначається, що фактично це є ідентифікаційним кодом, який Реєстр військовозобов’язаних "Оберіг" автоматично присвоює військовозобов’язаному.

Що означає цей код?

Він свідчить, що людина виконала вимоги закону про мобілізацію та оновила дані у ТЦК. Якщо такого штрихкоду у військовому квитку чи іншому військово-обліковому документі немає, то буде зрозуміло, що певна людина не оновлювала даних у ТЦК. 

Закон про мобілізацію

Закон про мобілізацію набирає чинності 18 травня. Після цього усі чоловіки віком від 18 до 60 років протягом 60 календарних днів зобов’язані оновити дані стосовно свого місця перебування. А вручення повістки буде вважатися здійсненим тоді, коли ТЦК надішле документ на останню відому адресу, за якою зареєстрована особа.

Також він передбачає, що вилучати транспорт можуть у державних органів, місцевого самоврядування, підприємств та громадян – власників транспортних засобів. В останньому випадку транспорт не можуть вилучити, якщо це єдиний засіб пересування в людини.

Змінюються також умови для відстрочки та звільнення зі служби, а строкова служба замінюється на обов’язкове навчання.

Е-кабінет військовозобов'язаного

З 18 травня окрім нового закону про мобілізацію запрацює електронний кабінет військовозобов’язаного. Проте – в експериментальному режимі.

Тоді кожен зможе дистанційно оновити свої персональні військово-облікові дані, за винятком, звичайно, проходження військово-лікарської комісії, яку необхідно буде пройти.

Тобто електронний кабінет стосуватиметься лише пункту закону про обов’язкове оновлення даних військовозобов’язаними протягом 60 днів. Це не стосується повторного проходження ВЛК.

Читайте також:
Кожне рішення Заходу про допомогу ухвалюється з запізненням на рік, - Зеленський Кожне рішення Заходу про допомогу ухвалюється з запізненням на рік, - Зеленський
Росія розпочала пропагандистську кампанію серед німецькомовних і закликає воювати в Україні Росія розпочала пропагандистську кампанію серед німецькомовних і закликає воювати в Україні
Націоналізація Націоналізація "покинутого" житла на ТОТ України: РФ хоче вкрасти понад 13 тисяч домівок
Помилки у Помилки у "Резерв+": Відповіді на найпоширеніші питання від Міноборони