USD
НБУ
40.69
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.89
Готівка
44.30
Втрати орків: 5 2 6 3 1 0 (+1160)
USD
НБУ
40.69
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.89
Готівка
44.30

Перебої зі світлом повертаються: Наскільки критична ситуація і де шукати графіки відключень

У четвер у всіх областях України діють графіки вимкнення світла
світло
Ілюстративне фото
Джерело: відкриті джерела

Уже понад добу в українській енергосистемі зберігається значний дефіцит. У зв'язку з цим по всій Україні діють погодинні графіки відключення світла. Про це повідомляє "Укренерго".

"16 травня з 00:00 у всіх регіонах України діють графіки погодинних відключень", – йдеться у дописі.

Через складну ситуацію в енергосистемі Україна запросила аварійну допомогу із сусідніх країн.

Новини за темою: Електроенергія може здорожчати до 4 грн/кВт-год

Проблеми з електроенергією виявилися складнішими, ніж розраховувалося

Як повідомляє генеральний директор компанії Yasno Сергій Коваленко, сьогодні вранці Київ, Дніпро та область пройшли обмеження з екстреними відключеннями.

"Ситуація вночі та вранці виявилася складнішою, ніж розраховували колеги. Учора ввечері "Укренерго" довів обсяг лімітів, які дали б змогу працювати в графіках, але згодом уночі та вранці ці обсяги обмежень ще кілька разів коригувалися. Зранку ми безнадійно вивалилися з лімітів, тому застосовувалися екстрені відключення. Нам хронічно не вистачає генерації + імпорту для поточного рівня споживання", – розповів він.

Енергетики сподіваються, що ввечері подібної ситуації не станеться, і міста зможуть пройти черговий пік з графіками.

Де дивитися графіки?

Час, коли вам мають обмежити постачання електроенергії, можна подивитися на сайтах ДТЕК або Yasno. Однак зараз вони працюють із перебоями через великий наплив користувачів.

"Сайт поки що лежить, скоро полагодимо", – зазначив гендиректор Yasno.

Також для ознайомлення з графіками можна скористатися спеціальними ботами в месенджерах:

Або завантажити застосунок Yasno в Apple Store і PlayMarket.

Нагадаємо, надвечір 14 травня в Україні запровадили екстрені відключення електроенергії. Причиною є дефіцит потужності внаслідок масованих атак окупантів на енергосистему України.

За даними міністра енергетики Германа Галущенко, Україна внаслідок останніх атак Росії втратила 7 ГВт потужностей генерації електроенергії. 

Окупанти також знищили низку високовольтних трансформаторів на підстанціях, які передають електроенергію.

Читайте також:
Україна отримає від США 1,5 млрд доларів на енергетичний сектор і гуманітарні потреби Україна отримає від США 1,5 млрд доларів на енергетичний сектор і гуманітарні потреби
Ситуація зі світлом відчутно погіршиться наступного тижня, – Укренерго Ситуація зі світлом відчутно погіршиться наступного тижня, – Укренерго
Побутових споживачів відключать від ліній, які живлять критичну інфраструктуру Побутових споживачів відключать від ліній, які живлять критичну інфраструктуру
В Yasno про економію світла: Кожна сім'я може без труднощів зменшити споживання на 25% В Yasno про економію світла: Кожна сім'я може без труднощів зменшити споживання на 25%