
"Тривожні дзвіночки щодо останньої форми штучного інтелекту – генеративного ШІ – оглушливі. І вони найгучніші від розробників, які його створили. Ми повинні сприймати ці попередження серйозно", – сказав Гутерреш журналістам.
Він оголосив про плани розпочати до кінця року роботу над консультативним органом високого рівня з питань штучного інтелекту, який регулярно переглядатиме механізми управління ШІ і даватиме рекомендації щодо того, як вони можуть узгоджуватися з правами людини, верховенством права та загальним благом.
Найближчими днями Гутерреш призначить науковий консультативний орган, до складу якого увійдуть сторонні експерти зі штучного інтелекту.
Генсек ООН заявив, що прихильний до ідеї створення агентства з питань ШІ за прикладом МАГАТЕ:
"У чому полягає перевага МАГАТЕ – це дуже міцна інституція, що базується на знаннях. І водночас, нехай і обмежено, вона має певні регуляторні функції. Тому я вважаю, що ця модель може бути дуже цікавою".
Гутерреш зазначив, що не має повноважень створювати таке агентство – це стосується 193 держав – членів Організації Об'єднаних Націй. Але уточнив, що це обговорювалося, і він сприйматиме це як позитивний розвиток подій.
Вплив штучного інтелекту на ринок праці
Технології, такі як штучний інтелект, цифровізація та інші економічні розробки, скорочують потребу в офісних працівниках.
Більшість світових компаній планують запровадити технології ШІ протягом наступних п'яти років. Це призведе до скорочення до 26 млн робочих місць на адміністративних та облікових посадах, включаючи касирів, продавців квитків та бухгалтерів.
Створення ШІ
У 2012 році Джефрі Гінтон разом із двома студентами створили нейронну мережу, яка змогла проаналізувати тисячі фотографій та навчитися розпізнавати звичайні об’єкти.
Google витратила 44 млн доларів, щоб придбати компанію, яку заснував вчений та двоє його студентів. Їхня система призвела до створення дедалі потужніших технологій, зокрема нових чат-ботів, таких як ChatGPT та Google Bard.
У 2018 році Джефрі Гінтон був серед тих, хто отримав Премію Тюрінга за свою роботу над нейронними мережами.