USD
НБУ
36.57
Готівка
37.75
EUR
НБУ
38.55
Готівка
40.80
Втрати орків: 2 7 8 5 7 0 (+440)
USD
НБУ
36.57
Готівка
37.75
EUR
НБУ
38.55
Готівка
40.80

Українських пілотів почнуть навчати на літаках F-16 у жовтні, – Пентагон

США вирішили організувати навчання українських пілотів на винищувачах F-16 після того, як визнали, що навчання в Європі зрештою досягнуть межі потужності
F-16
F-16
Джерело: відкриті джерела

Сполучені Штати Америки оголосили, що в жовтні на своїй території почнуть навчати українських пілотів керувати літаками F-16. Про це розповів речник Пентагона, бригадний генерал Патрик Райдер.

"Після навчання англійської мови для пілотів у вересні очікується, що в жовтні розпочнуться тренування на F-16 на базі національної гвардії Морріс у Тусоні, штат Аризона", – пояснив Райдер.

І додав, що наразі США не мають конкретних чисел щодо того, скільки українців візьмуть участь у навчаннях. Водночас очікують, що тренуватимуться "кілька пілотів і десятки супроводжувачів".

Американці вирішили організувати навчання українських пілотів на винищувачах F-16 після того, як визнали, що навчання в Європі зрештою досягнуть межі потужності.

"Отож, дивлячись на наших європейських союзників, які проводять цю підготовку, визнаємо той факт, що хочемо зробити все можливе, аби якнайшвидше просувати ці зусилля на підтримку України", – зазначив бригадний генерал.

До речі CNN пише, що американська база Девіс-Монтан прийняла двох українських пілотів винищувачів у березні, щоб оцінити, наскільки швидко вони можуть навчитися керувати F-16. Тоді пілоти продемонстрували вищий рівень здібностей у кількох різних сферах.

F-16 для України

20 серпня під час візиту до Нідерландів президент Володимир Зеленський заявив, що ця країна передасть Україні 42 винищувачі F-16 після тренування українських пілотів та інженерів. Однак згодом прем'єр Нідерландів Марк Рютте пояснив, що наразі держава має 42 літаки F-16, частину з них залучать до навчань українських пілотів у Данії та Румунії. І зауважив, що Україна отримає інші винищувачі, тож нідерландський очільник уряду не може назвати точну кількість F-16, яку зрештою передадуть із Нідерландів.

Данія також долучиться до "коаліції F-16" і надасть Україні 19 літаків. У данському Міноборони зазначили, що згодні передати винищувачі в тісній співпраці зі США та іншими партнерами, коли будуть виконані умови для такої передачі. Першу групу цих літаків країна відправить уже у 2023 році.

Перед рішенням Данії та Нідерландів передання винищувачів F-16 Україні та плани тренувати українських пілотів схвалили в США.

Напередодні стало відомо, що й Норвегія вирішила передати Україні винищувачі F-16. Цю інформацію телеканалу TV 2 підтвердили кілька джерел.

Міністр оборони України Олексій Резніков повідомив, що українські пілоти, інженери й техніки уже розпочали навчання на винищувачах F-16. Так, у Данії навчаються і пілоти, і авіатори. Планується кілька хвиль навчань.

Новини за темою: Перша група з восьми українських пілотів готова до тренувань на F-16, – Politico

Читайте також:
Байден закликав Конгрес Байден закликав Конгрес "припинити ігри", щоб Україна й надалі отримувала підтримку США
Ситуація із тимчасовим бюджетом США не зупинить надходження допомоги Україні, - МЗС Ситуація із тимчасовим бюджетом США не зупинить надходження допомоги Україні, - МЗС
Байден на тлі рішення Конгресу: Ми не можемо допустити, щоб допомога Україні була перервана Байден на тлі рішення Конгресу: Ми не можемо допустити, щоб допомога Україні була перервана
У США зробили важливий крок, щоб уникнути шатдауну, але ухвалене рішення не передбачає допомогу Україні У США зробили важливий крок, щоб уникнути шатдауну, але ухвалене рішення не передбачає допомогу Україні