USD
НБУ
36.69
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.54
Готівка
40.65
Втрати орків: 3 3 7 2 2 0 (+990)
USD
НБУ
36.69
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.54
Готівка
40.65

Норвегія передасть Україні винищувачі F-16, – ЗМІ

Ця країна стала третьою після Нідерландів і Данії, яка передасть Україні F-16
F-16
F-16
Джерело: відкриті джерела

Норвегія вирішила передати Україні винищувачі F-16. Цю інформацію телеканалу TV 2 підтвердили кілька джерел.

Прем'єрміністр Йонас Гар Стьоре наразі перебуває з офіційним візитом у Києві.

"Норвегія стала третьою (країною, – ред.) після Нідерландів і Данії, яка передасть Україні F-16", – йдеться у повідомленні.

Раніше

Нагадаємо, міністр оборони України Олексій Резніков заявив, що українські пілоти, інженери та техніки в певній кількості розпочали навчання на літаках F-16.

Також ми писали, що Сполучені Штати Америки схвалили відправку Україні винищувачів F-16 із Данії та Нідерландів.

Окрім того, льотчик ПС ЗСУ із позивним Moonfish розповів, як українські пілоти навчаються на F-16.

Командувач Повітряних сил Микола Олещук також сказав, що літак F-16 уже сідав в Україні.

"Літак сідав на наших аеродромах, ми проводили спільні навчання з пілотами F-16 і у нас є досвід експлуатації відповідно літака F-16. Я думаю, це суттєво", – додав Олещук.

Разом з тим 20 серпня президент Володимир Зеленський повідомив, що Україна домоглася конкретики щодо постачання американських винищувачів F-16. Літаки зобов'язалися передати Нідерланди і Данія.

За словами керівництва двох країн, Україна може отримати 42 літаки від Нідерландів і 19 – від Данії.

Винищувачі планують передати ЗСУ, щойно пілоти пройдуть навчання. За оцінкою Данії, перші борти вирушать в Україну до Нового року.

Новини за темою: Перша група з восьми українських пілотів готова до тренувань на F-16, – Politico

Крім того, Сполучені Штати Америки готові приєднатися до підготовки українських пілотів для винищувачів F-16, якщо європейські союзники не встигатимуть з проведенням навчання. Про це стало відомо з брифінгу заступниці речника Пентагона Сабріни Сінгх.

"Відкриті до навчання пілотів, якщо тренувальні програми у Європі будуть заповнені. Така (наша, – ред.) умова. Данія й Нідерланди очолюють підготовку. Якщо вони не матимуть можливості навчати стількох пілотів, скільки захоче відправити Україна, тоді допоможемо з тренуванням у США", – зазначила Сінгх.

Читайте також:
Україна й досі постачає Росії запчастини для літаків, – розслідування Україна й досі постачає Росії запчастини для літаків, – розслідування
Норвегія заявила, що готова закрити єдиний КПП на кордоні з Росією Норвегія заявила, що готова закрити єдиний КПП на кордоні з Росією
В Україні створили спеціальну структуру для інтеграції літаків F-16 В Україні створили спеціальну структуру для інтеграції літаків F-16
Норвегія перехопила шість бомбардувальників та винищувачів з Росії, - повітряне командування НАТО Норвегія перехопила шість бомбардувальників та винищувачів з Росії, - повітряне командування НАТО