USD
НБУ
41.34
Готівка
41.70
EUR
НБУ
45.00
Готівка
45.65
Втрати орків: 5 6 8 9 8 0 (+1220)
USD
НБУ
41.34
Готівка
41.70
EUR
НБУ
45.00
Готівка
45.65

Данія анонсувала новий пакет допомоги Україні, до якого увійшли ППО та F-16

Пакет військової допомоги сягає 815 мільйонів доларів
Данія Україна

Ілюстративне фото

Джерело: відкриті джерела

Уряд Данії оголосив про новий пакет військової допомоги для України, до якого увійшли системи ППО та фінансування передачі винищувачів F-16. Про це йдеться на офіційному сайті данського уряду.

"Поінформували Комітет у закордонних справах про новий пакет допомоги Україні. Цей пакет, який є 18-м за рахунком, зосереджений як на протиповітряній обороні, так і на артилерії, яких Україна відчайдушно потребує. Крім того, також зарезервували додаткові кошти для прямих інвестицій в українську оборонну промисловість й додаткові кошти для майбутньої передачі Україні винищувачів F-16, яка запланована на літо цього року", зазначається у повідомлені.

Пакет військової допомоги на суму 815 мільйонів доларів має забезпечити закупівлю потрібного озброєння для України, серед якого артилерійські снаряди та протитанкові засоби.

А на посилення українських систем ППО з цього пакета виділять 349 мільйонів доларів. І це дозволить зробити замовлення потрібних для України зенітно-ракетних систем для захисту цивільної інфраструктури.

Водночас певну кількість коштів із цього пакета спрямують на підготовку данських винищувачів F-16AM/AB для відправлення до України. Вони мають прибути вже влітку цього року. Йдеться й про проведення ремонтних робіт і модернізації, що дасть можливість ефективно використовувати літаки в Повітряних силах ЗСУ.

"Ситуація в Україні дуже серйозна. Немає сумнівів, що українці потребують постійної й масштабної підтримки з боку союзників. Цим пакетом надсилаємо недвозначний сигнал як Україні, так і зовнішньому світу. Не лише надаємо допомогу зараз, а й готові інвестувати в українську оборонну промисловість на довгострокову перспективу. Їхня боротьба за свободу залишається і нашою боротьбою", акцентував представник данського уряду Троельс Лунд Поульсен.

Крім того, частину коштів з цього пакета передадуть у певні фонди, що здійснюють закупівлю озброєння для України. А частину направлять на підтримку українського оборонно-промислового комплексу.

Новини за темою: Україна і Данія підписали документ про гарантії безпеки: Про що в ньому йдеться

Допомога від Данії

Зазначимо, 17 квітня уряд країни оголосив також про виділення пакета військової допомоги Україні на 2,2 млрд крон (близько 295 млн євро). 

Передбачалося, що кошти з цього пакета задіють, зокрема, в оборонну промисловість України для придбання та безоплатного передання зброї та боєприпасів, безпілотних літальних апаратів і виробництва ракетних деталей у співпраці з Нідерландами та Чехією, а також на значну допомогу в морській сфері.

Варто додати, що у 2024 році військова підтримка Копенгагена становитиме щонайменше 1,8 млрд євро. Крім того, Данський фонд на підтримку України виділив 8,5 млрд євро на поточну підтримку нашої держави у 2023–2028 роках.

Ще раніше Данія вирішила передати Україні всю артилерію, яку має в запасі.

Читайте також:
Російські загарбники просунулися поблизу Сіверська, Авдіївки та Донецька Російські загарбники просунулися поблизу Сіверська, Авдіївки та Донецька
Boeing і Boeing і "Антонов" підписали попередню угоду щодо виробництва безпілотників
Байден передав свої повноваження щодо закону про підтримку України Мінфіну та Держдепу США Байден передав свої повноваження щодо закону про підтримку України Мінфіну та Держдепу США
Болгарія може передати Україні Болгарія може передати Україні "надлишкові" боєприпаси