USD
НБУ
36.35
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.72
Готівка
40.95
Втрати орків: 3 3 1 1 1 0 (+1070)
USD
НБУ
36.35
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.72
Готівка
40.95

Безгін: На Херсонщині вже вдалося відновити понад 300 житлових будинків, зруйнованих внаслідок підриву Каховської ГЕС

Відновлення відбувається в межах ініціативи "Пліч-о-пліч"
Каховська ГЕС
Каховська ГЕС
Джерело: відкриті джерела

Президентська ініціатива "Пліч-о-пліч", у межах якої 15 регіонів мають допомогти відновити населені пункти Херсонщини, вже працює і координується з боку конгресу місцевих та регіональних влад при президентові. Народний депутат від фракції "Слуга народу" Віталій Безгін в ефірі UWN зазначає, що станом на зараз вже понад 300 житлових будинків відновлено.

"Ініціатива вже працює, вона координується з боку конгресу місцевих та регіональних влад при президентові. Здебільшого вона стосується того, що регіони, які представляють Правобережну Україну, які, на щастя, менш постраждали внаслідок повномасштабної агресії, допомагають у відбудові соціальної інфраструктури, житлових будинків в тих громадах Херсонщини, що постраждали. Станом на зараз, наприклад, вже понад 300 житлових будинків відновлено на Херсонщині. Ця підтримка продовжується: хтось безпосередньо допомагає за рахунок фінансових коливань, хтось відправляє, наприклад, свої комунальні бригади допомагати фізично налагодити цю інфраструктуру", – розповів Безгін.

Нардеп припускає, що в майбутньому практика програми "Пліч-о-пліч" буде поширюватися за межі Херсонщини, бо такі проєкти варто реалізувати і в Донецькій, Луганській областях, в прикордонній частині Харківщини та Сумщини та на тих територіях, що постраждали внаслідок повномасштабної агресії РФ.

Звідки надходять кошти?

Безгін пояснив, що це комбіновані джерела фінансування. Тобто йдеться як і про місцеві бюджети, так і про державну підтримку (державні програми) і кошти наших міжнародних партнерів.

Нагадаємо, російські війська вночі 6 червня підірвали Каховську ГЕС. Кількість затоплених територій обраховується кількома тисячами квадратних кілометрів. Під водою опинилися декілька десятків населених пунктів українського півдня.

Як підрив Каховської ГЕС вплине на економіку нашої країни читайте тут.

Читайте також:
ЗСУ просунулись на лівобережжі Херсонщини, – ISW ЗСУ просунулись на лівобережжі Херсонщини, – ISW
"єВідновлення": Кабмін розширив компенсації на співвласників зруйнованого житла
ЗСУ контролюють уже 10 кв. км на лівому березі Дніпра, – ISW ЗСУ контролюють уже 10 кв. км на лівому березі Дніпра, – ISW
Гуменюк прокоментувала ситуацію на лівому березі Херсонщини Гуменюк прокоментувала ситуацію на лівому березі Херсонщини