USD
НБУ
40.88
Готівка
41.20
EUR
НБУ
44.38
Готівка
44.80
Втрати орків: 5 5 6 6 5 0 (+1030)
USD
НБУ
40.88
Готівка
41.20
EUR
НБУ
44.38
Готівка
44.80

Лише четверта частина заявок про зруйноване та пошкоджене житло проходить верифікацію

Багато людей не можуть отримати доступ до ресурсів, що підтверджують їхнє право власності
руйнування війна збитки
Джерело: відкриті джерела

Лише 26% поданих власниками повідомлень про зруйноване або пошкоджене внаслідок війни житло проходять верифікацію. Про це повідомила заступниця міністра розвитку громад, територій та інфраструктури (Мінвідновлення) Наталія Козловська, передає "Інтерфакс-Україна".

Зазначається, що величезна кількість людей, які подають документи на отримання компенсацій, не можуть отримати доступ до ресурсів, що підтверджують їхнє право власності. Основна маса відмов комісій на місцях на підставі того, що у людей неоформлені правовстановлювальні документи.

Що відомо про "єВідновлення"?

В Україні 10 травня 2023 року стартувала програма "єВідновлення", в рамках якої компенсацію до 200 тис. гривень на ремонт почали отримувати власники пошкодженого житла.

Майже більше ніж 86 тисяч українці звернулися по допомогу на поточні та капітальні ремонти. Підтверджено виплати 52,4 тисячі заявників на загальну суму 5,6 млрд гривень.

Ще майже 13 тис. українців подали заяви на отримання житлових сертифікатів за повністю знищене житло загальною сумою на 10,1 млрд гривень. Вже 2402 заявники успішно реалізували житлові сертифікати, придбавши нове житло замість знищеного.

Кошти можна використовувати на придбання будівельних матеріалів, оплату будівельних робіт та послуг підрядників, які мають відповідні коди для роботи, а їхні продавці подали заявку на участь у програмі через портал "Дія". З грудня розпочато виплати на капітальний ремонт пошкодженої житлової нерухомості – максимум 350 тис. гривень для квартири та 500 тис. гривень – для приватного будинку. З 1 січня 2024 року компенсацію за пошкоджене житло отримують українці, які відремонтували його власним коштом.

З 1 серпня 2023 року в "Дії" стартував прийом заявок на компенсацію за зруйноване війною житло. Компенсації виплачуватимуть одноосібним власникам житла, яке було зруйноване через бойові дії після 24 лютого 2022 року, не підлягає відновленню та розташовано на неокупованій території та не в зоні активних бойових дій. З 27 грудня 2023 року розпочалася видача житлових сертифікатів у "Дії".

У скільки оцінюють відбудову України?

Загалом, за прогнозами Світового банку, повоєнна відбудова України коштуватиме близько 500–600 млрд євро. Лише збитки медичної системи України, спричинені російською агресією, Світовий банк та Всесвітня організація охорони здоров’я оцінюють у 26 млрд доларів. Разом з тим в Україні вже відзначили, що після закінчення війни країна не зможе відбудувати деякі населені пункти, оскільки росіяни зруйнували їх вщент

Читайте також:
Росія заявляє, що Україна готує підрив дніпровських дамб, щоб звинуватити РФ: В українському МЗС відповіли Росія заявляє, що Україна готує підрив дніпровських дамб, щоб звинуватити РФ: В українському МЗС відповіли
Оформити статус УБД можна буде на порталі Дія Оформити статус УБД можна буде на порталі Дія
Корпус Корпус "Охматдиту", куди прилетіла російська ракета, не підлягає відновленню, його знесуть, – МОЗ
Пільги за кредитними зобов’язаннями. Як військовослужбовцю скористатися своїм правом? Пільги за кредитними зобов’язаннями. Як військовослужбовцю скористатися своїм правом?