USD
НБУ
41.34
Готівка
41.70
EUR
НБУ
45.00
Готівка
45.65
Втрати орків: 5 7 0 1 2 0 (+1140)
USD
НБУ
41.34
Готівка
41.70
EUR
НБУ
45.00
Готівка
45.65

Взяття під контроль ЗСУ острова Нестрига підвищить якість контрдиверсійних заходів, – Плетенчук

Росіяни намагались захопити острів ще восени 2023 року
Нестрига
Острів Нестрига на карті
Джерело: DeepState

Взяття Силами оборони під свій контроль острова Нестрига, що на Херсонщині суттєво підвищить якість контрдиверсійних заходів. Про це в ефірі "Громадського радіо" розповів начальник Центру стратегічних комунікацій Сил оборони півдня Дмитро Плетенчук.

За словами речника, йдеться не про стратегію, а про порційні бої, що має більш тактичне значення.

"Локації, які не дозволяють ворогу наближатися до наших позицій, мають значення. Враховуючи, що ворог зазвичай використовує подібні локації (там насправді багато таких островів на річці Дніпро), тому це у першу чергу важливо для якості контрдиверсійних заходів. Цю локацію звільнили від можливої присутності ворога на ній", – сказав Плетенчук.

Водночас додав, що цей острів є останнім у групі невеличких островів, за яким далі йде гирло річки.

"Фактично це наш берег… Насправді такі острови здебільшого болотисті, на мапі його доведеться шукати довго, але він більше, ніж ті населені пункти, навпроти яких розташований… Певний час Нестрига вважався сірою зоною", – пояснив речник.

Що передувало?

28 квітня головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський повідомив, що Сили оборони встановили контроль над островом Нестрига, розташованим у дельті Дніпра на території Білозерського району Херсонської області.

Острів Нестрига входить до Національного природного парку "Нижньодніпровський". На Херсонщині є загалом тисячі дрібних островів, які містяться у гирлі Дніпра. Місцеві називають їх плавнями.

Цей острів розташований на річці Дніпро на південний захід від Херсона, між населеними пунктами Велетенське та Стара Збур’ївка (останній – тимчасово окупований російськими військами). Росіяни намагались захопити острів ще восени 2023 року.

Новини за темою: Британська розвідка проаналізувала ситуацію на лівобережжі Херсонщини

Яка ситуація на Херсонському напрямку зараз?

За даними Генштабу ЗСУ, на Херсонському напрямку російські окупанти намагаються вибити наші підрозділи із плацдармів на лівобережжі Дніпра.

Також російські загарбники п'ять разів за добу атакували позиції українських воїнів в районі Кринок на Херсонщині.

А втрати російських військ та їхніх найманців в Україні на ранок 29 квітня загалом становили близько 467 470. Упродовж минулої доби українські захисники знешкодили щонайменше 1 тис. 320 російських окупантів.

Читайте також:
Російські загарбники просунулися поблизу Сіверська, Авдіївки та Донецька Російські загарбники просунулися поблизу Сіверська, Авдіївки та Донецька
Boeing і Boeing і "Антонов" підписали попередню угоду щодо виробництва безпілотників
Байден передав свої повноваження щодо закону про підтримку України Мінфіну та Держдепу США Байден передав свої повноваження щодо закону про підтримку України Мінфіну та Держдепу США
Болгарія може передати Україні Болгарія може передати Україні "надлишкові" боєприпаси