USD
НБУ
36.57
Готівка
37.80
EUR
НБУ
38.87
Готівка
41.10
Втрати орків: 2 7 6 6 7 0 (+400)
USD
НБУ
36.57
Готівка
37.80
EUR
НБУ
38.87
Готівка
41.10

З порту Одеси вийшло останнє судно у межах зернового коридору

Турецький балкер TQ Samsun має доставити 23 тис. 500 тонн кукурудзи й 15 тис. 300 тонн ріпаку до Нідерландів
корабель з зерном
Джерело: відкриті джерела

16 липня з порту Одеси вийшло останнє судно в межах Чорноморської зернової ініціативи, термін якої спливає у понеділок, 17 липня. Про це йдеться на сайті ООН.

Так, турецький балкер TQ Samsun має доставити 23 тис. 500 тонн кукурудзи й 15 тис. 300 тонн ріпаку до Нідерландів.

"Останні судна з порту Чорноморська відправили минулого тижня, а порт "Південний" не працює понад два місяці, бо росіяни "викреслюють" усі судна, які прямують до нього", – йдеться у повідомленні.

В Організації Об'єднаних Націй зазначають, що з кінця червня росіяни взагалі припинили проводити інспекції нових суден, що прямують до українських портів під завантаження.

А з початку липня з чорноморських портів вийшло лише вісім суден з 291 тис. тонн агропродукції.

Раніше

13 липня генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш запропонував Володимиру Путіну продовжити "зернову угоду" на кілька місяців, щоб дати час Євросоюзу під'єднати дочірню компанію "Россєльхозбанку" до міжнародної платіжної системи SWIFT.

14 липня президент Туреччини Ердоган заявив, що нібито російський диктатор підтримує продовження "зернової угоди", але речник Путіна заперечив це.

Новини за темою: В ООН хочуть піти на поступки РФ, аби та продовжила "зернову угоду"

Про "зернову ініціативу"

Угоду про безпечне вивезення зерна через Чорне море Україна підписала з Туреччиною та ООН у липні 2022 року. Дзеркальну угоду з Організацією Об'єднаних Націй і Туреччиною підписала Росія. Між собою Україна та РФ не підписували домовленостей.

Термін угоди визначили на 120 днів із дня підписання – тобто до листопада, потім почали продовжувати кожного разу ще на 120 днів. 

Крім того, 26 листопада президент Володимир Зеленський оголосив про початок програми Grain from Ukraine ("Зерно з України"). Її метою стане забезпечення зерном бідних країн Азії та Африки.

Станом на кінець січня Україна вже відправила 675 суден із вантажем в 18,4 млн тонн. Частка Африки становить 2,3 млн тонн, Азії – 5,1 млн тонн, Європи – 7,5 млн тонн, Близького Сходу – 3,4 млн тонн.

Новини за темою: Україна хоче поширити механізм "зернового коридору" на експорт сталі

Читайте також:
У невизнаному Придністров'ї впали уламки ракети С-300, – ЗМІ У невизнаному Придністров'ї впали уламки ракети С-300, – ЗМІ
Польща підготувала для українського зерна транзитні коридори, – Дуда Польща підготувала для українського зерна транзитні коридори, – Дуда
Друге судно з українським зерном прибуло у Туреччину Друге судно з українським зерном прибуло у Туреччину
Польща продовжить поставки в Україну боєприпасів та озброєння Польща продовжить поставки в Україну боєприпасів та озброєння