USD
НБУ
36.69
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.54
Готівка
40.65
Втрати орків: 3 3 7 2 2 0 (+990)
USD
НБУ
36.69
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.54
Готівка
40.65

Європарламент визнав підрив Каховської ГЕС воєнним злочином РФ

Парламентарі закликали ЄС продовжувати потужну підтримку України й запровадити нові санкції проти Росії
європарламент

Європарламент

Джерело: відкриті джерела

Депутати Європейського парламенту засудили підрив росіянами Каховської гідроелектростанції та назвали це воєнним злочином РФ, який матиме наслідки. Про це йдеться в заяві Європарламенту за підсумками пленарного засідання у Страсбурзі.

"Парламентарі засудили руйнування греблі в українській Новій Каховці, останній скоєний Росією воєнний злочин, що має отримати наслідки. І закликали ЄС продовжувати потужну підтримку України, запровадити нові санкції проти Росії та спрямувати мільярди заморожених фінансових активів російських олігархів на відбудову України", – йдеться у повідомленні.

Що передувало?

6 червня російські окупанти здійснили підрив Каховської ГЕС, її повністю зруйновано. Внаслідок трагедії підтопило населені пункти Херсонської області та сам обласний центр, а також села та міста Миколаївської області.

7 червня стало відомо, що Європейський Союз направляє Україні допомогу для подолання наслідків підриву росіянами ГЕС, зокрема фільтрами, помпами, генераторами та обладнанням для притулку.

Відзначимо, на дев’яту добу після підриву Каховської ГЕС продовжується спад води. За добу рівень води знизився на 0,58 м. І станом на 10:00 14 червня становить 2,38 м. Про це повідомляє Укргідроенерго.

За попередніми підрахунками, з Каховського водосховища втрачено близько 70% об'єму води.

Фахівці Київської школи економіки (KSE) розпочали аналіз наслідків підтоплення будинків Херсонської області та оцінку збитків після підриву Каховської ГЕС. Дані щодо аналізу підтоплення населених пунктів, які взяли на себе перший удар після прориву ГЕС, Корсунки, Козачих Лагерів, Нової Каховки та Райського, оприлюднили у звіті KSE.

Раніше ми писали, що в окупованому місті Олешки вже є перші загиблі внаслідок підриву окупантами Каховської ГЕС

Детальніше про підрив Каховської греблі та як можна евакуюватися з потенційно небезпечних районів – читайте тут.

Новини за темою: Підрив Каховської ГЕС: Збитки рибної галузі оцінюють у понад 11 мільярдів

Читайте також:
Екологічна катастрофа, яка виходить за межі України: ООН дала оцінку підриву Каховської дамби Екологічна катастрофа, яка виходить за межі України: ООН дала оцінку підриву Каховської дамби
Біля запорізького острова Хортиця виявили понад дві тисячі археологічних пам’яток: Що потрапило до рук дослідників? Біля запорізького острова Хортиця виявили понад дві тисячі археологічних пам’яток: Що потрапило до рук дослідників?
Україна зазнала майже 14 мільярдів доларів збитків через підрив росіянами Каховської ГЕС, – звіт уряду та ООН Україна зазнала майже 14 мільярдів доларів збитків через підрив росіянами Каховської ГЕС, – звіт уряду та ООН
Депутати Європарламенту підтримали створення Українського фонду у розмірі 50 млрд євро Депутати Європарламенту підтримали створення Українського фонду у розмірі 50 млрд євро