USD
НБУ
36.57
Готівка
37.75
EUR
НБУ
38.55
Готівка
40.80
Втрати орків: 2 7 9 0 8 0 (+510)
USD
НБУ
36.57
Готівка
37.75
EUR
НБУ
38.55
Готівка
40.80

Японія розширила санкції проти РФ

До експортного чорного списку додали близько 750 позицій, серед яких залізо та інші метали
Японія
Прапори Японії й України
Джерело: Мілітарний

Японія розширила обмежувальні заходи проти Росії. Про це пише Kyodo News.

Так, Токіо вже заборонив поставки в Росію автомобілів преміумкласу вартістю понад 6 млн ієн (43 тис. доларів, – ред.), починаючи з минулорічного квітня. 

"Нинішнє рішення японського уряду щодо Росії з 9 серпня додатково охопить заборону на поставки нових та вживаних автомобілів із бензиновим і дизельним двигуном об’ємом понад 1,9 тис. кубічних сантиметрів, електричні і гібридні транспортні засоби, а також шини для великих транспортних засобів. Вартість японського експорту до Росії у 2022 році становила 603,9 млрд ієн, це близько 4,3 млрд доларів. Це на 30% менше, ніж попереднього року – понад половину цього показника становили легкові автомобілі, переважно вживані", – йдеться у повідомленні.

Зокрема, до експортного чорного списку додали близько 750 позицій, серед яких залізо та інші метали, котли та волокна, які можуть використовувати для підтримки промислової діяльності Росії.

Нові заборонені товари становлять близько 20% вартості того, що експортували до Росії у 2021 році.

Допомога Японії Україні

У квітні стало відомо, що Японія виділить 23 мільйони доларів для покриття воєнних ризиків при інвестиціях в Україну. Про це розповів прем'єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні Кабінету міністрів.

"Окремо маємо важливу домовленість із Японією. Крім довгострокової програми підтримки Японія – перша країна, яка робить внесок на 23 мільйони доларів для покриття воєнних ризиків при інвестиціях в Україну. Це внесок до MIGA, який дозволить нам набагато легше повернути приватні іноземні інвестиції", – наголосив очільник уряду.

Санкції інших країн проти РФ

Днями Європейський Союз продовжив економічні санкції проти Росії, які були введені у відповідь на агресію в Україні. Обмеження продовжили ще на шість місяців – до 31 січня 2024 року.

"Рада ЄС сьогодні вирішила продовжити на шість місяців – до 31 січня 2024 року обмежувальні заходи, спрямовані проти певних секторів економіки РФ", – ідеться в документі.

У раді зазначають, що наразі санкції "складаються з широкого спектра секторальних заходів, включно з обмеженнями щодо фінансів, енергетики, технологій і товарів подвійного призначення, промисловості, транспорту та предметів розкоші".

До санкцій приєдналися також США, Канада  та інші країни.

Читайте також:
Болгарія закриває кордон для автівок з російськими номерами Болгарія закриває кордон для автівок з російськими номерами
"Вагнер" знову може стати серйозною загрозою для України, – ISW
Росія готується до довгої війни і, ймовірно, збільшує витрати на армію, - розвідка Британії Росія готується до довгої війни і, ймовірно, збільшує витрати на армію, - розвідка Британії
Проросійська партія перемогла на парламентських виборах у Словаччині Проросійська партія перемогла на парламентських виборах у Словаччині