
Японія та Сполучені Штати планують спільно розробляти озброєння, що здатне перехоплювати гіперзвукові ракети РФ, Китаю і КНДР. Про це пише видання Yomiuri.
Угода може бути укладена вже 18 серпня під час японсько-американсько-південнокорейського саміту.
Деталі
Загалом на створення нових ракет-перехоплювачів у Японії та США може піти до 10 років. Зазначимо, для того, щоб перехопити гіперзвукову ракету, недостатньо зробити просто ще одну ракету, яка буде летіти на перехоплення.
Потрібно також створити цілий комплекс, який відстежуватиме гіперзвукові ракети на ранній стадії. Він крім наземної техніки включає в себе також і групу супутників. Тому Штати продовжують будівництво такої групи. В ній будуть малі супутники, які координуватимуться між собою і працюватимуть, як рій.
Японія ж планує приєднатися до цих розробок. Крім того, країна хоче мати можливість контратакувати і нападати на бази запуску ракет іншої країни з метою самооборони.
Тож крім комплексів з перехоплення гіперзвукових ракет країна сконцентрується на розробці ракет великої дальності, які забезпечать можливість швидкої контратаки та швидко реалізують "інтегровану протиповітряну та протиракетну оборону".
Це не перша така розробка
Метою подібних спільних розробок є посилення стримування можливих загроз від застосування Росією, Китаєм і Північної Кореї гіперзвукових ракет.
Також зазначається, що прем'єр-міністр Японії Фуміо Кісіда та президент США Джо Байден проведуть закриті переговори щодо коректив в оголошенні угоди.
Нагадаємо, ми писали, що ЗС РФ почали використовувати в Україні 122-мм реактивні снаряди виробництва КНДР.