USD
НБУ
40.65
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.48
Готівка
44.30
Втрати орків: 5 2 7 3 9 0 (+1080)
USD
НБУ
40.65
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.48
Готівка
44.30

ЗС РФ почали використовувати в Україні 122-мм реактивні снаряди виробництва КНДР

Майже все маркування на ракетах було зачищене
КНДР снаряди для РФ
Джерело: Reuters

На озброєнні російських військових в Україні помічено 122-мм реактивні снаряди північнокорейського виробництва. Водночас, як зазначили OSINT-дослідники з проєкту Ukraine Weapons Tracker, хоча ці ракети справді виробляють у КНДР, малоймовірно, що їх постачають безпосередньо.

"Північнокорейські ракети Р-122 калібру 122 мм почали видаватися екіпажам російських БМ-21 "Град". Судячи зі знімків, майже все маркування на ракетах було зачищене", – йдеться в публікації.

Також аналітики повідомили, що, судячи з отриманої ними інформації про інші типи боєприпасів, поставлених останнім часом, включно зі ще одним типом ракет "Град", найімовірнішим постачальником є Іран.

Новини за темою: КНДР готується до експорту снарядів у РФ? Кім Чен Ин провів ревізію ключових заводів

"Іран, як відомо, володіє ракетами Р-122 і раніше відправляв до Росії відремонтовані снаряди 152-мм", – зазначили автори публікації.

Російські ЗМІ також говорять про те, що на фото, які з'явилися в мережі, є саме північнокорейські реактивні боєприпаси, які нібито було поставлено не безпосередньо з КНДР, а передано через Іран, оскільки корейські ракети Р-122 свого часу перебували на озброєнні іранської армії.

Раніше

У вересні минулого року західні ЗМІ повідомляли, що Росія закуповує снаряди у КНДР. Пхеньян цю інформацію заперечує.

У Білому домі також підтвердили, що Північна Корея таємно постачає снаряди Москві.

При цьому варто зазначити, що наприкінці минулого місяця глава Міноборони РФ Сергій Шойгу відвідав КНДР, де зустрівся з колегою, а також із диктатором Кім Чен Ином. Ймовірно, російський міністр їздив до Північної Кореї для того, щоб домовитися про постачання боєприпасів.

Читайте також:
У Китаю та Росії стрімко збільшується кількість ядерної зброї У Китаю та Росії стрімко збільшується кількість ядерної зброї
Загроза з боку РФ і Китаю: НАТО веде переговори щодо приведення ядерної зброї в бойову готовність Загроза з боку РФ і Китаю: НАТО веде переговори щодо приведення ядерної зброї в бойову готовність
Прем'єр Польщі Туск заявив про ворожу агентуру серед російських та білоруських айтівців Прем'єр Польщі Туск заявив про ворожу агентуру серед російських та білоруських айтівців
В Україну вже прибувають перші партії боєприпасів у рамках В Україну вже прибувають перші партії боєприпасів у рамках "чеської ініціативи"