USD
НБУ
39.43
Готівка
39.90
EUR
НБУ
42.85
Готівка
43.40
Втрати орків: 4 8 9 8 7 0 (+1410)
USD
НБУ
39.43
Готівка
39.90
EUR
НБУ
42.85
Готівка
43.40

У Європарламенті запропонувати виділити субсидії для українських компаній, що експортують зерно через порти ЄС

Сума субсидії може складати 30 євро за тонну зерна
зерно

Ілюстративне фото

Джерело: відкриті джерела

Єврокомісії потрібно виділити субсидії для українських компаній, які експортують зерно через порти Євросоюзу. Про це на засіданні комітету Європейського парламенту з сільського господарства заявив єврокомісар з питань сільського господарства Януш Войцеховський, повідомляє "Суспільне".

Єврокомісар наголосив, що це його особиста думка. Проте висловив сподівання, що ЄК ухвалить відповідне рішення.

Яким може бути розмір субсидії

Сума може складати 30 євро за тонну зерна. Відповідно, при експорті близько 20 млн тонн українського зерна на субсидії необхідно буде виділити до 600 млн євро.

"Вартість цієї операції не дуже висока в порівнянні з іншими альтернативними рішеннями. Бо йдеться про 30 євро за тонну. За рахунок близько 600 млн євро можна підтримати експорт 20 млн тонн зерна з України", – зазначив Войцеховський.

Заборона на ввезення української агропродукції буде продовжена?

При цьому він уточнив, що заборону на ввезення українського зерна в п’ять сусідніх з Україною країн, яка закінчується 15 вересня, варто продовжити, інакше це призведе до великої втрати для їхніх виробників.

"Це проблема на 100% через нічим не спровоковану російську агресію. Після її початку Чорноморський маршрут, який був головним для України, виявився заблокованим", – зазначив Войцеховський і додав, що до початку повномасштабного вторгнення Росії експорт сільгосппродукції з України до ЄС становив 7 млрд євро. Після вторгнення він зріс на 6 млрд євро. З цього зростання близько 5 млрд євро припадає на п’ять сусідніх країн, що викликає шок на їхніх ринках.

За його словами, Україна очікує врожай у 56 млн тонн зернових. Євросоюз може забезпечити щомісячне вивезення 4 млн тонн зерна "лініями солідарності", але проблема в тому, що українське зерно з труднощами може потрапити на свої традиційні ринки через зміни логістики, а це робить його транспортування дорожчим.

Тож єврокомісар запропонував "підтримати транзит субсидіями й продовжити заборону на експорт до кінця року".

Нагадаємо, Єврокомісія з 2 травня до 5 червня цього року заборонила імпорт пшениці, кукурудзи, ріпаку та насіння соняшнику українського походження до Болгарії, Угорщини, Польщі, Румунії й Словаччини. Згодом ЄС продовжив до 15 вересня запобіжні заходи щодо імпорту українського зерна до п’яти країн Євросоюзу.

Паралельно з цим Польща з 15 квітня заборонила перевезення української сільгосппродукції по своїй території. А з 19 квітня була введена повна заборона на експорт української агропродукції. Таким чином Польща стала першою країною ЄС, що заборонила імпорт з України зерна та інших продуктів харчування. Уряд країни планував закупити зерно у сховищах польських фермерів з доплатою та зберегти субсидії для аграріїв.

Тоді голова правлячої консервативної партії "Право і справедливість" Ярослав Качинський наголошував, що Польща залишається союзником і другом України. Однак країна зараз повинна зробити все можливе, щоб уникнути кризи у польському селі.

Вже у липні Болгарія, Угорщина, Польща, Румунія й Словаччина просили Європейський Союз продовжити заборону на ввезення українського зерна і після 15 вересня. А Телус заявив, що Польща припускає запровадження односторонньої заборони на імпорт українського зерна у разі необхідності після 15 вересня.

Втім, в ЄС вже пригрозили Польщі введенням штрафних санкцій, якщо та продовжить заборону на експорт українського зерна.

Читайте також:
Росія готує підривну діяльність у країнах Європи, можливі навіть теракти Росія готує підривну діяльність у країнах Європи, можливі навіть теракти
Рада ЄС схвалила історичну міграційну реформу Рада ЄС схвалила історичну міграційну реформу
Довгострокові гарантії безпеки для України від ЄС: Зобов'язання лишатимуться в силі і будуть переглянуті не пізніше ніж через 10 років Довгострокові гарантії безпеки для України від ЄС: Зобов'язання лишатимуться в силі і будуть переглянуті не пізніше ніж через 10 років
ЄС остаточно схвалив ЄС остаточно схвалив "торговельний безвіз" для України