USD
НБУ
40.55
Готівка
40.95
EUR
НБУ
43.45
Готівка
44.25
Втрати орків: 5 3 0 9 2 0 (+1170)
USD
НБУ
40.55
Готівка
40.95
EUR
НБУ
43.45
Готівка
44.25

Майже п'ять тисяч засуджених погодились вийти з тюрми на фронт, – Мін'юст

У квітні міністерство провело відповідне опитування серед ув’язнених
засуджені мобілізація
Фото ілюстративне
Джерело: відкриті джерела

Близько 4,5 тисяч засуджених погодилися із тим, що потрібно ухвалювати закон про умовно-дострокове звільнення шляхом укладання контракту на військову службу. Про це в інтерв'ю "Главкому" розповіла заступниця міністра юстиції Олена Висоцька.

За її словами, у квітні міністерство проводило опитування серед ув’язнених, де їм поставили питання щодо звільнення шляхом укладання контракту на військову службу.

"4,5 тис. засуджених відповіли: "Так". При цьому варто розуміти: адміністрації установ відбування покарань не опитували в’язнів за статтями Кримінального кодексу, частина з яких нині не підпадає під мобілізацію. Також до уваги не брався їхній стан здоров’я. І, повторюся, найголовніший критерій – мотивація", – наголосила Висоцька.

Вона нагадала, що на початку повномасштабної війни міністерство отримало понад тисячу заяв від засуджених, які хотіли воювати.

"Однак ані військові, ані парламент тоді не були готовими давати добро на їх мобілізацію. Під час суспільної дискусії довкола змін до мобілізаційного закону, яка тривала з кінця минулого року, ситуація змінилася", – пояснила заступниця міністра.

Окрім цього, Висоцька прокоментувала слова нардепа Олександра Бакумова, який зазначав, що в Україні число в’язнів, які потенційно підпадають під мобілізацію, складає 20 тис. осіб.

Вона пояснила, що коли Міністерство юстиції готувало вказану статистику для народних депутатів, одразу відкинули близько 4 тис. засуджених, у яких діагностовано суспільно небезпечні хвороби на кшталт ВІЛ, гепатит, туберкульоз. Проте на заваді може стати не стільки "букет" хвороб, скільки відсутність бажання засудженого йти воювати.

Видання зазначає, що в Україні нараховується 27 тис. осіб, які відбувають покарання у вигляді обмеження та позбавлення волі. З них, за озвученою представником Міністерства юстиції на засіданні профільного комітету інформацією, 20 тис. засуджених можуть скористатися правом умовно-дострокового звільнення.

Раніше міністр юстиції України Денис Малюська заявляв, що від 10 000 до 20 000 ув'язнених можуть бути мобілізовані з в'язниць, не в останню чергу через переповненість українських тюрем.

Засуджені зможуть служити не лише на посадах рядових, а й сержантів, офіцерів. Для проходження служби ув'язненим має бути згода командира частини. А стосовно того, щоб засуджені корупціонери приєдналися до лав Збройних сил України, точаться дискусії.

Читайте також:
"Марафон добра": Колишній воїн, попри хворобу, долає тисячі кілометрів пішки, щоб допомогти ЗСУ
Запоріжжя вслід за Харковом будує підземні школи Запоріжжя вслід за Харковом будує підземні школи
В Україні оновили правила рекрутингу до ЗСУ: Як обрати потрібний підрозділ В Україні оновили правила рекрутингу до ЗСУ: Як обрати потрібний підрозділ
ГУР ідентифікувало військових РФ, які розстріляли воїнів ЗСУ, коли брали в полон на Запорізькому напрямку ГУР ідентифікувало військових РФ, які розстріляли воїнів ЗСУ, коли брали в полон на Запорізькому напрямку