USD
НБУ
36.36
Готівка
37.35
EUR
НБУ
39.82
Готівка
41.00
Втрати орків: 3 2 8 7 6 0 (+1180)
USD
НБУ
36.36
Готівка
37.35
EUR
НБУ
39.82
Готівка
41.00

Через підрив Каховської ГЕС в Україні зростуть ціни, – Нацбанк

Через затоплення та осушення полів під ризиком опинилися від 10% до 14% урожаю овочів в постраждалих регіонах
Каховська ГЕС_1

Каховська ГЕС

Джерело: відкриті джерела

Знищення росіянами Каховської гідроелектростанції вплине на рівень інфляції в Україні. Через підрив ГЕС в Національному банку України прогнозують зростання цін, повідомили в пресслужбі  регулятора.

За першими оцінками НБУ, цей теракт зумовить додатковий внесок до цьогорічної інфляції на рівні близько 0,3% пункту з огляду на ускладнення роботи низки підприємств і часткову втрату врожаю, передусім овочів.

"Через затоплення та осушення полів під ризиком опинилися від 10% до 14% урожаю овочів в постраждалих регіонах. Щоб оцінити довгострокові перспективи, потрібно трохи часу і більше аналітики. Висновки й розгорнутий аналіз будуть надані в нашому липневому макропрогнозі", – сказав голова НБУ Андрій Пишний.

І додав, що безпрецедентний руйнівний масштаб цієї катастрофи може бути "достатнім аргументом, щоб розширити можливі напрями міжнародної підтримки".

Необхідності для перегляду економічного прогнозу через підрив Каховської ГЕС у НБУ поки що не бачать.

Новини за темою: На Херсонщині затоплено 107 гідротехнічних споруд Держрибагентства

"Від початку будували прогнози на досить консервативних припущеннях, враховували, що війна тим чи іншим чином відображатиметься на українських виробниках. Тому поки що необхідність перегляду цього прогнозу по ВВП є досить помірною", – сказав заступник Пишного Сергій Ніколайчук.

Відзначимо, збитки рибної галузі внаслідок знищення Каховського водосховища після підриву греблі гідроелектростанції росіянами орієнтовно можуть становити понад 11 млрд гривень. Про це заявили у пресслужбі Держрибагентства.

"Так, лише через затоплення двох державних рибовідтворювальних заводів Держрибагентства українські водойми щорічно недоотримають зариблення у кількості 16 млн екземплярів цінних видів водних біоресурсів", - зазначили фахівці.

Водночас через підрив ГЕС затоплено щонайменше 32 заправні станції, склади та нафтопереробні заводи. Це може призвести до витоку хімікатів, нафти та бензину, які використовують у житлових, сільськогосподарських, промислових та комерційних зонах, йдеться в дослідженні Greenpeace.

Читайте також:
В Україні подорожчали продукти: Що з цінами буде далі В Україні подорожчали продукти: Що з цінами буде далі
Нацбанк суттєво збільшив продаж валюти Нацбанк суттєво збільшив продаж валюти
Понад 30 млрд гривень перерахував Нацбанк зі спецрахунку на потреби оборони від початку великої війни Понад 30 млрд гривень перерахував Нацбанк зі спецрахунку на потреби оборони від початку великої війни
Екологічна катастрофа, яка виходить за межі України: ООН дала оцінку підриву Каховської дамби Екологічна катастрофа, яка виходить за межі України: ООН дала оцінку підриву Каховської дамби