USD
НБУ
40.52
Готівка
40.85
EUR
НБУ
43.43
Готівка
44.10
Втрати орків: 5 3 1 9 8 0 (+1060)
USD
НБУ
40.52
Готівка
40.85
EUR
НБУ
43.43
Готівка
44.10

Повістки із середини липня надсилатимуть поштою

Просто відмовитись від листа не можна буде, пошта в будь-якому разі має повідомити ТЦК про явку або неявку отримувача
повістка
Фото ілюстративне
Джерело: відкриті джерела

З 18 липня Територіальні центри комплектування (ТЦК) розсилатимуть військовозобов’язаним українцям повістки поштою. Саме до цієї дати мине 60 днів, які дала влада на оновлення військово-облікових даних. Про це йдеться в постанові Кабміну №560.

Якщо військовозобов’язаний протягом цих 60 днів не оновить свої дані в ТЦК, то повістку буде надіслано на адресу зареєстрованого місця проживання.

Постанова зобов’язує ТЦК надсилати повістку не пізніше ніж протягом наступного дня після дати видачі. Далі день явки військовозобов’язаного до ТЦК рахуватимуть від 14-го дня після видачі повістки.

Що буде, якщо не забрати повістку з пошти?

Особливо це нічого не змінить. Поштовий оператор надсилатиме дані до ТЦК і у разі отримання повістки, і у разі відмови отримувати лист або ж, якщо виясниться, що громадянин не проживає за зазначеною адресою.

Що буде далі?

Закон про мобілізацію, який набув чинності з 18 травня, передбачає, що якщо людина не отримає повістку, то вона повертається до ТЦК. (Або якщо людина протягом 15 днів не з’явиться до Терцентру комплектування.)

Після цього ТЦК направляє запит до відділу поліції з проханням здійснити адміністративне затримання правопорушника. Для виконання відводиться п'ять днів. Поліція, наприклад, дає інформацію, що не може знайти цю особу за місцем реєстрації. Після відписки поліції про неможливість доставлення порушника Територіальний центр комплектування направляє спеціальний документ – вимогу.

Далі ТЦК та СП видає документ про виконання вимоги або надсилає повідомлення про виконання вимоги до відповідних органів.

Вимога вважатиметься виконаною після виконання громадянином обов’язків, а відкликаною – після завершення мобілізації.

Якщо ж обов’язки не виконані протягом 10 днів, Територіальний центр комплектування та соцпідтримки звертається до суду щодо тимчасового обмеження права керування транспортними засобами до виконання або відкликання вимоги.

Хто ще може вручати повістки?

Цією ж постановою Кабмін передбачив, що повістки можуть вручати і голови ОСББ. А також представники місцевої влади, підприємств та організацій, а також закладів освіти.

Читайте також:
В Україні жінок посадять за кермо вантажівок та автобусів – готують програму для навчання В Україні жінок посадять за кермо вантажівок та автобусів – готують програму для навчання
В Україні студенти та поліція проходитимуть базову військову підготовку В Україні студенти та поліція проходитимуть базову військову підготовку
Очільник ТЦК у Кривому Розі створив масштабну схему для ухилянтів Очільник ТЦК у Кривому Розі створив масштабну схему для ухилянтів
Повітряні сили наразі не підтверджують застосування РФ нових бомб ФАБ-3000 на Харківщині Повітряні сили наразі не підтверджують застосування РФ нових бомб ФАБ-3000 на Харківщині