USD
НБУ
40.88
Готівка
41.20
EUR
НБУ
44.38
Готівка
44.80
Втрати орків: 5 5 6 6 5 0 (+1030)
USD
НБУ
40.88
Готівка
41.20
EUR
НБУ
44.38
Готівка
44.80

НБУ знизив облікову ставку до 13,5%

Разом зі зниженням облікової ставки також зменшуються розміри ставок за депозитними сертифікатами овернайт і тримісячними депозитними сертифікатами
облікова ставка
Фото ілюстративне
Джерело: відкриті джерела

Правління Національного банку ухвалило рішення знизити облікову ставку з 14,5% до 13,5%. Про це інформує пресслужба НБУ.

"Ураховуючи баланс ризиків, а також сприятливі макрофінансові тенденції, зокрема кращу інфляційну динаміку, правління НБУ вирішило знизити облікову ставку на 1 в. п. – до 13,5%", – йдеться в повідомленні.

У Нацбанку очікують, що такий крок дасть змогу підтримати розвиток кредитування та відновлення економіки без додаткових ризиків для цінової та фінансової стабільності.

Разом зі зниженням облікової ставки також на 1 в. п. зменшуються розміри ставок за депозитними сертифікатами овернайт і тримісячними депозитними сертифікатами – до 13,5% та 16,5% відповідно.

Також Національний банк України суттєво знижує ставки за кредитами рефінансування – на 2 в. п. до 17,5%.

Що таке облікова ставка?

Облікова ставка НБУ – це норма відсотка, що стягується Національним банком України при рефінансуванні комерційних банків. Вона є монетарним інструментом, за допомогою якого Нацбанк встановлює для суб'єктів грошово-кредитного ринку орієнтир щодо вартості залучених та розміщених грошових ресурсів.

Коли розпочалось зниження ставок?

Зниження облікових ставок в умовах повномасштабної війни розпочалося у липні 2023 року, тоді НБУ знизив ставку до 22%. У вересні ставку було знижено до 20%, у жовтні – до 16%, у грудні – до 15%.

Останнє зниження облікової ставки – з 15% до 14,5% – було схвалено 14 березня.

Читайте також:
Нацбанк скасував деякі валютні обмеження для волонтерів та населення Нацбанк скасував деякі валютні обмеження для волонтерів та населення
Через брак робочої сили підприємці змушені підвищувати зарплати українцям, – НБУ Через брак робочої сили підприємці змушені підвищувати зарплати українцям, – НБУ
Нацбанк заборонив використовувати кредитні кошти для участі в азартних іграх Нацбанк заборонив використовувати кредитні кошти для участі в азартних іграх
Нацбанк знижує облікову ставку до 13% Нацбанк знижує облікову ставку до 13%