USD
НБУ
40.69
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.89
Готівка
44.40
Втрати орків: 5 2 5 1 5 0 (+1090)
USD
НБУ
40.69
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.89
Готівка
44.40

У березні річна інфляція знизилася до 3,2%: Що подешевшало найбільше?

На 16,4% подешевшали яйця, на 2,5–0,3% знизилися ціни на цукор, сало, свинину, соняшникову олію, продукти переробки зернових, овочі та молоко
світові ціни на продукти

Ілюстративне фото

Джерело: відкриті джерела

У березні збільшення споживчих цін в Україні прискорилося з 0,3% у лютому до 0,5%. Тим часом річна інфляція знизилася до 3,2%. Про це свідчать дані Державної служби статистики.

У березні 2023 року індекс споживчих цін становив 1,5%, тож у річному вимірі інфляція за підсумками березня цього року впала до 3,2% із 4,3% за підсумками лютого.

Базова інфляція у березні зросла до 1,0% з 0,4% у лютому-січні. Порівняно з минулим роком, коли базова інфляція становила 1,3%, у річному вимірі вона зменшилася до 4,2% з 4,5% у лютому.

"На споживчому ринку в березні ціни на продукти харчування та безалкогольні напої знизилися на 0,2%. Найбільше (на 16,4%) подешевшали яйця. На 2,5–0,3% знизилися ціни на цукор, сало, свинину, соняшникову олію, продукти переробки зернових, овочі, молоко", - йдеться у повідомленні.

Водночас на 4,1% подорожчали фрукти. На 1,6-0,3% зросли ціни на яловичину, кисломолочну продукцію, масло, м’ясо птиці, хліб, безалкогольні напої, макаронні вироби, зазначають у Держстаті.

Алкогольні напої та тютюнові вироби зросли в ціні на 0,4%, що пов’язано з подорожчанням тютюнових виробів на 1,3%. Ціни на одяг і взуття збільшилися на 12,9%.

Ціни на транспорт зросли на 1,7% в основному через подорожчання проїзду в залізничному пасажирському транспорті на 4,4% і палива та мастил на 2,7%. 

"У сфері зв’язку ціни зросли на 0,5%, що пов’язано з підвищенням тарифів на місцевий телефонний зв’язок на 15,7%", - додали у відомстві.

Новини за темою: В Україні може здорожчати пальне: Як зміняться ціни та кому доведеться платити більше, якщо акциз зросте вдвічі

Зазначимо, що у лютому 2024 року інфляція в Україні сповільнилася до 4,3% в річному вимірі (порівняно з лютим минулого року) з 4,7% в січні.

Також додамо, що ціни на основні сільськогосподарські культури зростають, що спричиняє ризик інфляції, яка залишається неприємно високою в деяких регіонах світу.

Читайте також:
Вже цього місяця: Погоджено дату переговорів щодо вступу України та Молдови до ЄС Вже цього місяця: Погоджено дату переговорів щодо вступу України та Молдови до ЄС
Європол ліквідував міжнародну мережу пропаганди тероризму: Небезпечні сервери вилучили, зокрема, в Україні Європол ліквідував міжнародну мережу пропаганди тероризму: Небезпечні сервери вилучили, зокрема, в Україні
В Yasno про економію світла: Кожна сім'я може без труднощів зменшити споживання на 25% В Yasno про економію світла: Кожна сім'я може без труднощів зменшити споживання на 25%
Команду на відключення світла дають одразу всім областям: В Yasno розповіли, як працює нова модель графіків Команду на відключення світла дають одразу всім областям: В Yasno розповіли, як працює нова модель графіків