USD
НБУ
36.57
Готівка
37.80
EUR
НБУ
38.87
Готівка
41.10
Втрати орків: 2 7 6 6 7 0 (+400)
USD
НБУ
36.57
Готівка
37.80
EUR
НБУ
38.87
Готівка
41.10

Європейські трейдери зберігають газ в Україні, всупереч ризику війни, – Reuters

Газ зберігають в українських сховищах через нижчі ціни та доступніші потужності
газ, газові труби_1
Джерело: Уніан

Європейські газові трейдери почали зберігати природний газ в Україні, всупереч ризику повномасштабної війни. Про це пише Reuters.

Зазначається, що після вторгнення Росії в Україну, що розпочалося в лютому минулого року, Європейський Союз прагнув збільшити обсяги зберігання газу, щоб компенсувати скорочення поставок із Росії, особливо в зимові місяці пікового попиту.

Очікується, що ЄС досягне мети щодо заповнення своїх сховищ до 90% до 1 листопада. До 7 серпня газосховища країн ЄС були заповнені на 87%.

Трейдери заявили, що в зберіганні в Україні, а також на території Євросоюзу є комерційна логіка, щоб скористатися більш низькими цінами зараз порівняно з майбутніми поставками.

Газ із поставкою у вересні коштує 30 євро за МВт-год порівняно з форвардними цінами на перший квартал 2024 року в 49 євро на голландському газовому ф'ючерсному ринку TTF.

Україна користується довірою

Чеська група EPH повідомила Reuters, що її рішення використовувати українське сховище також є ознакою довіри до країни.

"EP Commodities транспортує природний газ в Україну і використовує українські газосховища. Ми віримо в надійність українських газотранспортних і газосховищних систем, які добре зарекомендували себе навіть у такій надзвичайно складній обстановці воєнного часу", – сказав Мирослав Хаско, голова правління EP Commodities.

Як зазначили в "Укртрансгазі", спостерігається позитивна динаміка закачування газу іноземними трейдерами в ПСГ.

Водночас "Нафтогаз" заявив, що іноземні клієнти можуть використовувати понад 10 млрд кубометрів сховищ країни місткістю близько 30 мільярдів кубометрів, здебільшого на заході країни, які розташовані далеко від лінії фронту.

Словацька державна SPP, яка постачає більшу частину словацького ринку частково російським газом, повідомила, що розглядає можливість використання українських сховищ з огляду на те, що словацькі сховища вже заповнені на 90%.

При цьому інші трейдери вважають, що існують ризики через можливі військові удари або питання про те, що станеться з мережею, якщо Росія припинить прокачування газу, який вона все ще постачає на захід через Україну.

"Уявіть, що прицільна ракета потрапляє в компресорну станцію або будь-яку іншу інфраструктуру. Ви повинні піти на цей ризик", – сказав глава торгового відділу чеської фірми MND Мартін Піч.

За його словами, обсяги за поточних спредів можуть бути невеликими, але можуть зрости, якщо спотові ціни впадуть.

Аналітичний центр Bruegel повідомив минулого місяця, що Україна може збільшити ємність сховищ у Європі приблизно на 10%.

"Використання додаткових 100 ТВт-год потужностей, наявних в Україні, поліпшить перспективи зими в Європі і довгоочікуване збільшення доходів України", – сказав Брейгель.

Газ для зберігання в Україні можна купити де завгодно і качати, використовуючи реальні або віртуальні потоки трубопроводами з Угорщини, Польщі та Словаччини.

Нагадаємо, за даними голови правління НАК "Нафтогаз України" Олексія Чернишова, станом на 19 липня 2023 року в українських підземних сховищах вже зберігається 11,7 млрд куб. м газу – цей обсяг відповідає плану підготовки запасів блакитного палива до наступної зими.

Також ми писали, що "Нафтогаз" братиме участь у спільних закупівлях газу з ЄС. НАК "Нафтогаз України" зареєструвався на платформі AggregateEU, метою якої є закупка газу усіма 27 країнами блоку, щоб знизити ціни на енергоносії.

Читайте також:
Україна завершила виконання всіх вимог ЄС і чекає на переговори щодо початку вступу, – Шмигаль Україна завершила виконання всіх вимог ЄС і чекає на переговори щодо початку вступу, – Шмигаль
В Україні планують розпочати виробництво бойових машин піхоти ASCOD В Україні планують розпочати виробництво бойових машин піхоти ASCOD
Україна отримала 100 млн доларів від Світового банку: Куди підуть кошти Україна отримала 100 млн доларів від Світового банку: Куди підуть кошти
В Україну намагалися незаконно ввезти IPhone 15 Pro Max: Прикордонники зупинили вже чотири такі спроби В Україну намагалися незаконно ввезти IPhone 15 Pro Max: Прикордонники зупинили вже чотири такі спроби