USD
НБУ
36.57
Готівка
37.75
EUR
НБУ
38.55
Готівка
40.80
Втрати орків: 2 7 8 5 7 0 (+440)
USD
НБУ
36.57
Готівка
37.75
EUR
НБУ
38.55
Готівка
40.80

ЄС поки не має коштів для забезпечення транзиту зерна з України суходолом, – Reuters

Додаткові витрати становлять 30–40 доларів на тонну продукції
зерно

Ілюстративне фото

Джерело: відкриті джерела

Європейська комісія не має фінансування для покриття додаткових транспортних витрат для транзиту агропродукції з України після того, як Росія вийшла з Чорноморської зернової угоди та почала обстрілювати порти, інформує Reuters.

Міністерство сільського господарства України 21 липня звернулось із листом до віцепрезидента Єврокомісії Валдіса Домбровскіса з проханням надати фінансову допомогу для покриття додаткових транспортних витрат, пов'язаних із використанням маршрутів ЄС для транспортування зерна, відомих як "смуги солідарності".

За оцінками України, додаткові витрати становлять 30–40 доларів на тонну продукції. У листі також міститься прохання розширити "смуги солідарності" на 1–1,5 мільйона тонн на місяць за рахунок "зелених коридорів", зокрема до Адріатичного моря, країн Балтії, Німеччини та Нідерландів.

Але джерела в Єврокомісії повідомили Reuters, що поки Європейський Союз не має ані додаткового фінансування, ані плану підтримки українського експорту.

Новини за темою: РФ задобрює Малі, одного зі своїх союзників, у постачанні зерна, – Bloomberg

Інше дипломатичне джерело повідомило агентству, що кошти на потреби України можуть надійти лише після середньострокового перегляду бюджету, на який може піти ще кілька місяців – навіть з урахуванням того, що незабаром очікується осінній врожай кукурудзи.

Крім того, джерело сказало про все більшу протидію імпорту українського збіжжя в Євросоюзі, оскільки деякі країни не бачать сенсу в тому, щоб оплачувати додаткові транспортні витрати через запроваджену ЄС тимчасову заборону на цей імпорт.

Ситуація із "зерновим коридором"

Як відомо, Росія заявила про те, що продовжувати термін дії "зернової угоди", строк якої сплив 17 липня, не буде. За словами прессекретаря президента РФ Дмитра Пєскова, сторони не виконали вимог Москви.

Пізніше президент України Володимир Зеленський зазначив, що розмовляв з приводу зриву "зернової угоди" з генеральним секретарем ООН Антоніу Гутеррешем.

"Тематика очевидна – це чергова російська спроба зробити зброєю голод та дестабілізацію глобального продовольчого ринку. Держава-терорист поставила під загрозу життя 400 мільйонів людей у різних країнах, які залежать від українського продовольчого експорту. Найбільш критична ситуація – в таких країнах Африки і Азії, як Сомалі, Ефіопія, Південний Судан, Ємен",  розповів український лідер.

На тлі загострення ситуації у Чорноморському регіоні президент Української зернової асоціації Микола Горбачов заявив, що "зернова угода" без участі Російської Федерації працюватиме.

Теги: зерно
Читайте також:
Ще три судна із зерном та залізною рудою вийшли з українських портів Ще три судна із зерном та залізною рудою вийшли з українських портів
Болгарія на два місяці заборонила імпорт насіння соняшника з України Болгарія на два місяці заборонила імпорт насіння соняшника з України
Темпи падіння цін на пшеницю стали найбільшими за останні 14 років. Чого чекати далі Темпи падіння цін на пшеницю стали найбільшими за останні 14 років. Чого чекати далі
Китай закупив в України величезну партію кукурудзи, попри всі ризики обстрілів суден у Чорному морі, – ЗМІ Китай закупив в України величезну партію кукурудзи, попри всі ризики обстрілів суден у Чорному морі, – ЗМІ