USD
НБУ
41.22
Готівка
41.58
EUR
НБУ
44.70
Готівка
45.30
Втрати орків: 5 7 1 3 5 0 (+1230)
USD
НБУ
41.22
Готівка
41.58
EUR
НБУ
44.70
Готівка
45.30

Наскільки реально, що "зернова угода" буде працювати без Росії: Пояснення Української зернової асоціації

За півтора року повномасштабного вторгнення Україна дуже потужно розвинула шляхи експорту
корабель з зерном
Джерело: відкриті джерела

Президент Української зернової асоціації Микола Горбачов заявив, що зернова угода без участі Російської Федерації працюватиме. Таку думку Горбачов висловив в ефірі UWN.

Як зауважив президент зернової асоціації, у Чорному морі Туреччина має найпотужнішим флот й достатню кількість воєнних кораблів. 

"Перше вирішення (ситуації з роботою зернового коридору, - ред.) сугубо технічне зі сторони Туреччини, якщо вони нададуть свої балкери, щоб завантажувати нашим українським зерном, в них їх в достатній кількості є. Я не думаю, що Росія буде атакувати турецький флот", - вважає експерт. 

За словами Миколи Горбачова, у разі, якщо західні союзники надали б Україні декілька F-16, то Україна мала б змогу перекрити Чорне море й самостійно забезпечувала безпеку суднопласту. 

Наступний варіант вирішення питання полягає у політичній площині. 

Новини за темою: П'ять країн проситимуть Євросоюз продовжити заборону на імпорт українського зерна

"Президент та прем’єр-міністр з міністрами працюють над цим. Вони зробили такий спеціальний фонд в розмірі 20 мільярдів гривень, це більше ніж 500 мільйонів доларів із цього фонду можуть компенсувати будь-які пошкодження на вантаж чи на кораблі, й на ті кораблі, які зайдуть і будуть завантажуватися після припинення дії зернової угоди", - каже президент зернової асоціації. 

Також Микола Горбачов зауважив, що за час повномасштабного вторгнення Україна потужно розвинула альтернативні шляхи експорту. 

Позиція України

Президент Володимир Зеленський заявив, що розмовляв з приводу зриву "зернової угоди" з генеральним секретарем ООН Антоніу Гутеррешем.

"Тематика очевидна – це чергова російська спроба зробити зброєю голод та дестабілізацію глобального продовольчого ринку. Держава-терорист поставила під загрозу життя 400 мільйонів людей у різних країнах, які залежать від українського продовольчого експорту. Найбільш критична ситуація – в таких країнах Африки і Азії, як Сомалі, Ефіопія, Південний Судан, Ємен",  розповів український лідер.

Новини за темою: Хорватія і Литва пропонують свої порти для транспортування українського зерна

При цьому додав, що чорноморську зернову ініціативу необхідно зберегти.

"Домовились із паном Гутеррешем працювати разом і з відповідальними державами, щоб відновити продовольчу безпеку та постачання продовольства шляхами у Чорному морі",  резюмував Зеленський.

Додамо, Росія заявила про те, що продовжувати термін дії "зернової угоди", строк якої спливає 17 липня, не буде. За словами прессекретаря президента РФ Дмитра Пєскова, сторони не виконали вимог Москви.

Читайте також:
У Туреччині затримали підозрюваного у підриві авто офіцера ГРУ У Туреччині затримали підозрюваного у підриві авто офіцера ГРУ
Росія краде в українських полонених органи: Їх, ймовірно, використовують для трансплантації Росія краде в українських полонених органи: Їх, ймовірно, використовують для трансплантації
Росіяни вбили в Україні 562 дитини Росіяни вбили в Україні 562 дитини
Росія – агресор, а Україна – жертва: Мішель різко відповів Орбану на Росія – агресор, а Україна – жертва: Мішель різко відповів Орбану на "мирний" план