USD
НБУ
40.55
Готівка
40.95
EUR
НБУ
43.45
Готівка
44.25
Втрати орків: 5 2 9 7 5 0 (+1130)
USD
НБУ
40.55
Готівка
40.95
EUR
НБУ
43.45
Готівка
44.25

Ірландія скорочує виплати біженцям з України

Зміни зачеплять близько третини з 86 тисяч українських біженців
біженці
Фото ілюстративне
Джерело: відкриті джерела

Влада Ірландії ухвалила рішення скоротити соціальні виплати біженцям з України, які проживають у місцях, що фінансуються державою, і в центрах для прибулих. Про це повідомляє Reuters.

Міністр фінансів країни Майкл МакГрат пояснив, що зміни торкнуться близько третини з 86 тисяч українців, які втекли від російського вторгнення й залишилися в Ірландії. 

"Ірландія зменшить виплати до 38,8 євро із 220 євро після аналогічного скорочення для нових біженців з України, які прибули до країни протягом останніх місяців", – пише видання.

Нині трохи менш як 47 тис. українських біженців проживають у державних закладах, таких як готелі, де їм надають харчування та інші послуги. Це і частина з 19 тисяч українців, які працюють і не отримують соціальних виплат.

Крім того, Ірландія має один із найвищих показників кількості українських біженців при власному населенні в 5,3 мільйона осіб, а скорочення соціальних виплат розкритикували організації, які підтримують біженців.

Виплати українським біженцям

До речі, у Польщі створюють нову систему перевірок іноземців. Пільги іноземцям, які виїжджають з країни, будуть призупинені, це стосується також й українців, які перебувають у Польщі.

В уряді кажуть, що ця система буде комплексною і дозволить негайно призупиняти пільги для будь-якого іноземця, який отримує їх у Польщі, коли він або вона виїжджає в іншу країну.

А скорочення частини пільг для українських біженців почнеться з 1 липня 2024 року.

Раніше ми писали, що 66% опитаних українських біженців у Німеччині, Польщі та Чехії готові повернутися додому, якщо для цього будуть відповідні умови. Соціологи кажуть, що найбільше респондентів готові повернутися, якщо нормально працюватиме критична інфраструктура (34%) й буде безпечно (34%).

Між іншим, у грудні 2023 року кількість українських біженців, які отримали статус тимчасового захисту в Європейському Союзі, зросла на 37,6 тисячі осіб, досягнувши понад 4 мільйони.

Читайте також:
У Німеччині вимагають скасувати допомогу українським біженцям, уряд відмовляється У Німеччині вимагають скасувати допомогу українським біженцям, уряд відмовляється
Завдавав ударів по голові та шиї: У Німеччині афганець напав із ножем на українку Завдавав ударів по голові та шиї: У Німеччині афганець напав із ножем на українку
Єврокомісія пропонує продовжити тимчасовий захист для українців ще на рік: З березня 2025-го до березня 2026 року Єврокомісія пропонує продовжити тимчасовий захист для українців ще на рік: З березня 2025-го до березня 2026 року
Робота в Литві: Які вакансії і зарплату пропонують українським біженцям Робота в Литві: Які вакансії і зарплату пропонують українським біженцям