USD
НБУ
36.36
Готівка
37.35
EUR
НБУ
39.82
Готівка
41.00
Втрати орків: 3 2 8 7 6 0 (+1180)
USD
НБУ
36.36
Готівка
37.35
EUR
НБУ
39.82
Готівка
41.00

ЄС планує заборонити продаж танкерів Росії, – Reuters

Продаж танкерів третім країнам має містити зобов’язання про те, що судна не можуть бути перепродані Росії
Російський нафтовий танкеh SIG
Російський нафтовий танкеh SIG
Джерело: Marinetraffic

Європейська комісія пропонує заборонити продаж танкерів для перевезення сирої нафти і нафтопродуктів до Росії, щоб запобігти обходу Москвою західних санкцій щодо російської нафти за допомогою тіньового флоту. Про це пише Reuters з посиланням на документ Єврокомісії.

Пропозиція, яку в п'ятницю обговорювали посли урядів країн ЄС, також передбачає, що продаж танкерів третім країнам має містити зобов’язання про те, що судна не можуть бути перепродані Росії або використані для перевезення російської нафти та нафтопродуктів, які не підпадають під західні цінові обмеження - у випадку з сирою нафтою в 60 доларів за барель.

У пропозиції комісії, з яким ознайомилось видання, йдеться про те, що "механізм обмеження ціни спиратиметься на процес атестації, який дозволяє операторам у ланцюжку постачання російської нафти морським транспортом продемонструвати, що вона була придбана за ціною, не вищою за граничну".

Також для подальшої підтримки впровадження та дотримання цього механізму, "пропозиція передбачає вимогу, щоб сертифікати також включали деталізовані допоміжні витрати, такі як страхування та фрахт".

У документі зазначається, що ця інформація повинна поширюватися по всьому ланцюгу постачання з відповідним перехідним періодом.

Раніше повідомлялося, що Захід вивчає нові методи запровадження цінового обмеження на російську нафту. Згідно з новими планами Європейського Союзу, Данії доручать перевіряти й потенційно блокувати російські нафтові танкери, що проходять через її води.

За даними видання, країни "Великої сімки", Євросоюз та Австралія торік у грудні ввели обмеження в 60 доларів за барель на експорт російської нафти морським транспортом через вторгнення в Україну.

Однак зростання світових цін на нафту цього року призвело до того, що більша частина російської нафти продається вище стелі.

Ситуація з нафтою з РФ

Нафтопродукти з Росії через Туреччину в обхід ембарго потрапляють на головний НПЗ Греції. Про це йдеться у розслідуванні Washington Post.

Видання вважає, що найбільший нафтопереробний завод Греції – Motor Oil Hellas – і далі отримує російські нафтопродукти, але робить це через Туреччину. 

Встановили, що паливо у "Роснефти" закуповує фірма з ОАЕ, потім воно потрапляє в нафтосховища Туреччини, право власності кілька разів змінюється, російська нафта змішується з іншими марками та потрапляє на грецький нафтопереробний завод Motor Oil Hellas, який обслуговує навіть збройні сили США.

Читайте також:
СБУ підірвала стратегічну залізницю в Росії, – ЗМІ СБУ підірвала стратегічну залізницю в Росії, – ЗМІ
Донька Путіна Тихонова займатиметься розширенням впливу РФ серед країн Африки, – ЗМІ Донька Путіна Тихонова займатиметься розширенням впливу РФ серед країн Африки, – ЗМІ
Росія нарощує виробництво безпілотників, – Bloomberg Росія нарощує виробництво безпілотників, – Bloomberg
Росію вперше не обрали до Виконавчої ради Організації із заборони хімічної зброї. Як це впливає на Україну Росію вперше не обрали до Виконавчої ради Організації із заборони хімічної зброї. Як це впливає на Україну