USD
НБУ
38.16
Готівка
38.60
EUR
НБУ
41.26
Готівка
41.90
Втрати орків: 4 1 7 9 5 0 (+1150)
USD
НБУ
38.16
Готівка
38.60
EUR
НБУ
41.26
Готівка
41.90

Нафтопродукти з РФ попри санкції потрапляють на переробку до Греції, – WP

Туреччина не вводила санкцій проти Росії, тому її підприємства мають право приймати російське паливо
російська нафта
Джерело: відкриті джерела

Нафтопродукти з Росії через Туреччину в обхід ембарго потрапляють на головний НПЗ Греції. Про це йдеться у розслідуванні Washington Post.

Видання вважає, що найбільший нафтопереробний завод Греції – Motor Oil Hellas – і далі отримує російські нафтопродукти, але робить це через Туреччину. 

Встановлено, що паливо у "Роснефти" закуповує фірма з ОАЕ, потім воно потрапляє в нафтосховища Туреччини, право власності кілька разів змінюється, російська нафта змішується з іншими марками та потрапляє на грецький нафтопереробний завод Motor Oil Hellas, який обслуговує навіть збройні сили США.

Туреччина не вводила санкцій проти Росії, тому її підприємства мають право приймати російське паливо, але грецькому НПЗ це заборонено.

Грецьке підприємство заявило інвесторам, що припинило приймати заборонену нафту і натомість знайшло інші джерела.

Складність ситуації в тому, що Motor Oil Hellas – це не пересічний завод. Він входить до десятки найбільших постачальників пального для Пентагона. Тому якщо інформація WP підтвердиться, це означатиме, що американське міністерство мимохіть отримує нафтопродукти російського походження. З березня 2022 року, коли США ввели нафтове ембарго проти Росії, Пентагон уклав нові контракти на суму майже 1 млрд доларів із Motor Oil Hellas.

Нафтопродукти з грецького заводу купують також Італія, Франція, Іспанія та Велика Британія.

До того ж грецька Motor Oil Hellas постачає нафтопродукцію державним та корпоративним покупцям в Італії, Франції, Іспанії та Великої Британії.

Раніше ми писали, що попри санкції Росія продовжує отримувати зброю з Європи та США.

Також повідомлялося, що голландські компанії, ймовірно, обходять санкції Євросоюзу проти Росії, використовуючи Туреччину. Експорт у цю країну з Нідерландів значно зріс за останні два роки.

Читайте також:
ВАКС конфіскував українські активи російського пропагандиста Кисельова ВАКС конфіскував українські активи російського пропагандиста Кисельова
Україна продовжила транспортний безвіз із Туреччиною Україна продовжила транспортний безвіз із Туреччиною
Шрі-Ланка скасовує візи тисячам росіян, їм дали два тижні, щоб зібрати речі Шрі-Ланка скасовує візи тисячам росіян, їм дали два тижні, щоб зібрати речі
Росія купує збройові технології ЄС на десятки мільйонів євро Росія купує збройові технології ЄС на десятки мільйонів євро