USD
НБУ
36.66
Готівка
37.35
EUR
НБУ
39.65
Готівка
40.65
Втрати орків: 3 3 5 1 1 0 (+1270)
USD
НБУ
36.66
Готівка
37.35
EUR
НБУ
39.65
Готівка
40.65

Від початку року міжнародні партнери виділили Україні понад 23 млрд доларів для фінансування дефіциту бюджету, – Шмигаль

Уряд уже виділив більш ніж 1,7 млрд гривень на відновлення медзакладів у дев'яти областях України
Денис Шмигаль
Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль
Джерело: Telegram-канал Прем‘єр-міністра України Шмигаля

Від початку року міжнародні партнери виділили Україні понад 23 млрд доларів для фінансування дефіциту бюджету. Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль, підбиваючи підсумки тижня.

При цьому сказав, що за перші шість місяців 2023 року до держбюджету надійшли 1 трлн 302 млрд грн податків, зборів та інших платежів. Видатки за цей самий час склали 1 трильйон 784 млрд гривень.

Міжнародні партнери від початку року виділили Україні понад 23 млрд доларів для фінансування дефіциту бюджету.

"Першим пріоритетом видатків залишається безпека та оборона. Це близько половини всіх коштів бюджету. На другому місці – соціальні програми. На них за шість місяців виділили 231 млрд грн. Також серед основних програм видатків: медицина, освіта, підтримка регіонів та відновлення", – зазначив Шмигаль.

Крім того, уряд уже виділив понад 1,7 млрд гривень на відновлення медзакладів у дев'яти областях України.

Новини за темою: Українцям виплатять компенсацію за зруйноване житло: Парламент ухвалив закон

"Для відновлення економіки продовжуємо програму безповоротних грантів "єРобота". У межах десятої хвилі подачі заявок за програмою "Власна справа" виділили 72 млн гривень для 306 бізнесів. Загалом від початку 2023 року переможцями програми стали вже 2 тис. 800 підприємців, яким нададуть гранти на 665 млн гривень", – додав очільник Кабміну.

Чи вистачить Україні грошей у 2023 році

Агенція Fitch Ratings очікує, що міжнародна допомога покриє фінансування дефіциту держбюджету України на 2023 рік, повідомляє агентство.

Фінансування дефіциту у 2023 році, як і раніше, значною мірою залежить від передбаченої в бюджеті двосторонньої та багатосторонньої допомоги у розмірі 38 млрд доларів (порівняно з 32,8 млрд доларів, виділених у 2022-му). ЄС та США виділили 29 млрд доларів, і Fitch очікує, що мету на 2023 рік повністю досягнуть.

Новини за темою: Як отримати міжнародну допомогу після SMS-повідомлення від Western Union: Пояснення Мінсоцполітики
Читайте також:
Країни G7 вводять повну заборону на прямі постачання російських алмазів Країни G7 вводять повну заборону на прямі постачання російських алмазів
"Остання двіжуха": Історія двох братів, яких назавжди розлучила війна
Росія продовжує вербувати непальців на війну в Україну: Тамтешня поліція затримала 10 підозрюваних Росія продовжує вербувати непальців на війну в Україну: Тамтешня поліція затримала 10 підозрюваних
Нардепи пропонують Раді заборонити військовим публікувати відео в соцмережах Нардепи пропонують Раді заборонити військовим публікувати відео в соцмережах