В Україні пошкоджено 25% мереж фіксованого зв'язку і понад 4,3 тис. базових станцій мобільного зв'язку. Про це повідомив віцепрем'єр з інновацій, розвитку освіти, науки і технологій – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров на презентації електронних комунікацій до 2030 року, інформує "Інтерфакс-Україна".
"На сьогодні 25% фіксованих мереж пошкоджено – це факт. Знищено або пошкоджено понад 4 тис. станцій мобільного зв'язку", – сказав Федоров.
Крім того, міністр виділив деякі ризик-фактори, які впливають на телекомунікаційну галузь в Україні.
Зокрема, це кібератаки і навантаження на операторів через необхідність обслуговувати великий трафік роумінгу для майже 4 млн українських біженців.
Важливо про зв'язок
На початку повномасштабного вторгення українські мобільні оператори запустили національний роумінг – якщо у місті тимчасово не працює мережа одного з мобільних операторів, можна під'єднатися до іншого та користуватися дзвінками, SMS і мобільним інтернетом.
Щоб скористатися цією опцією, потрібно спершу відключити автовибір мережі.
- Android: Налаштування – Мобільна мережа (чи Підключення) – Оператор
- iOS: Параметри – Стільникові дані – Вибір мережі.
Далі алгоритм такий:
- Знайти й обрати доступну мережу: Vodafone, Kyivstar чи Lifecell.
- Якщо зареєструватися не вдалося, треба спробувати ще раз або обрати іншу мережу.
- Перевірити можливість використання мобільного інтернету – відправити повідомлення в месенджері.
Плату за послуги беруть відповідно до тарифу того мобільного оператора, яким користується абонент.
До речі, наприкінці квітня на Сумщині та Харківщині фахівці Концерну радіомовлення радіозвʼязку та телебачення відновили доступ до сигналу радіоканалів та українського телебачення у Лозовій, Кегичівці, Ізюмі, Сумах, Тростянці та Шостці.
Інженери забезпечили відновлення живлення та провели ремонт устаткування, яке зазнало ушкоджень після удару по теле- та радіоінфраструктурі двох прикордонних областей – Харківщини та Сумщини.