USD
НБУ
36.66
Готівка
37.35
EUR
НБУ
39.65
Готівка
40.65
Втрати орків: 3 3 5 1 1 0 (+1270)
USD
НБУ
36.66
Готівка
37.35
EUR
НБУ
39.65
Готівка
40.65

В Україні з початку року зникло понад 600 партій гуманітарних вантажів військового призначення

Митники не підтвердили отримання пластин до бронежилетів, приладів нічного бачення, тепловізорів тощо
гуманітарка
Джерело: відкриті джерела

З початку 2023 року Державна митна служба виявила 653 випадки зникнення вантажів, які проходили через митницю як гуманітарна допомога військовим. Про це поінформували в пресслужбі митниці.

Так, зникнення вантажів виявили спільні перевірки Держмитслужби та Міністерства оборони щодо отримання військовими частинами й територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки товарів, що переміщували через митний кордон на їхню адресу як гуманітарну допомогу.

"Протягом січня – травня 2023 року встановили 653 випадки непідтвердження отримання таких вантажів, як пластини до бронежилетів, прилади нічного бачення, тепловізори, дрони, автотранспорт та інше", – йдеться в повідомленні.

Загалом провели перевірку понад 5 тис. фактів переміщення товарів гуманітарної допомоги на адресу близько 100 військових частин.

Новини за темою: СБУ викрила махінації при митному оформленні вантажних авто на Житомирській митниці

Водночас у Держмитслужбі заявляють, що механізм гуманітарної допомоги військовим усе частіше використовують для зловживань.

Зокрема, за п'ять місяців 2023 року Держмитслужба склала 115 протоколів про порушення митних правил, де предметами правопорушень були товари, ввезені на митну територію України як гуманітарка.

Для порівняння, протягом усього 2022 року на митницях склали 100 аналогічних протоколів про порушення митних правил.

Новини за темою: Деякі країни ЄС запровадили нові правила виплат допомоги українським біженцям: Що змінилося
Читайте також:
Від початку великої війни Нацполіція розслідує 876 кримінальних проваджень за незаконні дії з гуманітарною допомогою Від початку великої війни Нацполіція розслідує 876 кримінальних проваджень за незаконні дії з гуманітарною допомогою
Подружжя намагалося незаконно вивезти з України брендові ювелірні прикраси на 15 мільйонів гривень Подружжя намагалося незаконно вивезти з України брендові ювелірні прикраси на 15 мільйонів гривень
ЗСУ зможуть переміщувати через кордон військову техніку та інші товари у спрощеному порядку ЗСУ зможуть переміщувати через кордон військову техніку та інші товари у спрощеному порядку
Україна посіла друге місце у світовому рейтингу благодійності: Куди донатять найбільше Україна посіла друге місце у світовому рейтингу благодійності: Куди донатять найбільше