USD
НБУ
41.44
Готівка
41.65
EUR
НБУ
46.24
Готівка
46.60
Втрати росіян: 6 3 9 4 8 0 (+1340)
USD
НБУ
41.44
Готівка
41.65
EUR
НБУ
46.24
Готівка
46.60

В Україні стартувала реалізація "антиолігархічного" закону на енергоринку

Порядок передбачає реєстрацію учасників як ринку електричної енергії, так і ринку природного газу
перевірка
Ілюстративне фото
Джерело: відкриті джерела

Нацкомісія з енергоринку та комунальних послуг (НКРЕКП) затвердила порядок реєстрації учасників оптового енергетичного ринку. Документ розробили на виконання "антиолігархічного" закону у межах впровадження положень регламенту REMIT, повідомили в пресслужбі регулятора.

Так, порядок передбачає реєстрацію учасників як ринку електричної енергії, так і ринку природного газу.

"Після завершення всіх регуляторних процедур це рішення фактично є початком безпосередньої реалізації закону про REMIT (№3141-IX. – ред.)", – пояснив голова НКРЕКП Костянтин Ущаповський.

Процедура реєстрації учасників гуртового енергетичного ринку розпочнеться з 15 жовтня. Нацкомісія з енергоринку та комунальних послуг розробила графік подачі реєстраційної форми для ліцензіатів за видами діяльності.

Регламент ЄС №1227/2011 про прозорість на гуртовому енергетичному ринку (REMIT) розширює повноваження НКРЕКП.

З 1 лютого 2024 року операції з гуртовими енергопродуктами можуть здійснювати винятково особи, які зареєструвалися як учасники гуртового енергетичного ринку.

Що відомо про REMIT?

Імплементація європейського регламенту REMIT у гуртовій торгівлі енергоносіями до 1 квітня 2024 року була однією з вимог Сполучених Штатів Америки для надання додаткових 100 млн доларів на енергетичні проєкти в Україні.

Регламент REMIT (Regulation on Wholesale Energy Market Integrity and Transparency) – це набір європейських правил та практик, спрямований на запобігання зловживань на оптових енергетичних ринках та який передбачає відповідальність за маніпуляції їх учасників.

Головною метою REMIT є посилення контролю гуртових енергоринків з боку енергетичного регулятора.

Нацрегулятор отримує додаткові інструменти для моніторингу ринків, оперативного виявлення порушень, їх розслідування, встановлення недоброчесних учасників ринків та накладання на них штрафів.

Новини за темою: У Міненерго про відключення світла: Графіки готові, але блекаути не плануються

Раніше

У червні НКРЕКП ухвалила проєкт постанови про збільшення граничних цін на електрику для бізнесу, так звані прайс-кепи, на 35%. Про це йдеться в проєкті постанови Нацрегулятора.

Національна комісія схвалила підвищення максимальних тарифів на електроенергію для бізнеса з 4 тис. гривень до 5413,26 грн/МВт-год для годин максимального навантаження і з 2 тис. гривень до 2706,63 грн для годин мінімального навантаження на ринку на добу наперед (РДН) та внутрішньодобовому ринку (ВДР).

Новини за темою: НКРЕКП затвердила двоетапне підвищення тарифів на розподіл електроенергії
Читайте також:
Україна відреагувала на пропозицію Сікорського передати Крим під мандат ООН Україна відреагувала на пропозицію Сікорського передати Крим під мандат ООН
Цифровізація послуг: Україна отримає від Швейцарії майже 70 млн доларів Цифровізація послуг: Україна отримає від Швейцарії майже 70 млн доларів
70 млн тонн вантажів вдалося за рік транспортувати українським морським коридором 70 млн тонн вантажів вдалося за рік транспортувати українським морським коридором
Києво-Печерська лавра: Від окупації до відродження. Інтерв'ю з директором заповідника Максимом Остапенком Києво-Печерська лавра: Від окупації до відродження. Інтерв'ю з директором заповідника Максимом Остапенком