USD
НБУ
36.57
Готівка
37.75
EUR
НБУ
38.55
Готівка
40.80
Втрати орків: 2 7 8 5 7 0 (+440)
USD
НБУ
36.57
Готівка
37.75
EUR
НБУ
38.55
Готівка
40.80

Уоллес пояснив свої слова про "вдячність України"

Пост Уоллеса за півтори години зібрав понад три сотні коментарів
Уоллес
Джерело: відкриті джерела

Міністр оборони Великої Британії Бен Уоллес заявив, що його слова щодо "підтримки України" викликали неабиякий інтерес, але були частково викривлені, він також запевнив, що підтримуватиме Україну, скільки буде потрібно. Свою думку міністр виклав на своїй сторінці в Facebook.

"Для протоколу: як людина, яка була на передовій у мобілізації підтримки України, я обговорював виклики, які можуть виникнути, коли ми працюємо на шляху до спільної мети − допомогти Україні отримати те, що їй потрібно для перемоги над цим незаконним вторгненням. І говорив про необхідність для України іноді визнавати, що в багатьох країнах і в деяких парламентах немає такої сильної підтримки, яка є у Великій Британії. Це був коментар не про уряди, а більше про громадян і депутатів у всьому міжнародному співтоваристві", - написав Уоллес.

І додав, що владі Великої Британії пощастило, що населення і всі партії в парламенті підтримують зусилля країни з надання допомоги Україні.

"Мої коментарі прагнули відобразити те, що важливо пам’ятати, що не потрібно розмовляти з самими собою, а треба докладати зусиль, щоб достукатися до інших громадян, яких все ще потрібно переконати. Коментарі про "Amazon" були зроблені минулого року, щоб підкреслити, що відносини Британії з Україною є не "транзакційними", а радше "партнерськими"", − пояснив міністр.

Посадовець запевнив, що особисто продовжуватиме підтримувати Україну "до кінця, стільки, скільки буде потрібно". Проте водночас зазначив, що національні парламенти часто мають "конкуруючі потреби", тому "Україна та Великобританія повинні продовжувати заохочувати цю сильну підтримку, використовуючи факти та дружбу".

Пост Уоллеса за півтори години зібрав понад три сотні коментарів - переважна більшість з яких - слова вдячності українською та англійською мовами.

Новини за темою: Велика Британія планує не знімати санкції з Росії, поки Україна не отримає компенсацію

Що сталося?

Раніше міністр оборони Великої Британії Бен Уоллес закликав Україну висловлювати більше вдячності партнерам за надану військову підтримку замість постійно ставити вимоги щодо розблокування нових видів озброєнь.

Коли президента України Володимира Зеленського попросили прокоментувати цю заяву, глава держави запевнив, що Україна дуже вдячна Британії та її народу за підтримку. Але також додав, що "можемо зранку прокидатися і дякувати міністру особисто".

І собі посол України у Великій Британії Вадим Пристайко назвав "нездоровим сарказмом" слова Зеленського про те, що він може дякувати за військову допомогу міністру оборони Британії Бену Уоллесу хоч щоранку. Згодом пояснив, що мав на увазі, що сарказм не потрібен між дружніми країнами.

Секретар РНБО Олексій Данілов прокоментував заяву Уоллеса емоціями і висловив упевненість, що британський міністр має іншу думку, ніж озвучив.

Читайте також:
Ще три судна із зерном та залізною рудою вийшли з українських портів Ще три судна із зерном та залізною рудою вийшли з українських портів
Британія відправить своїх військових в Україну, але не зараз: Сунак пояснив слова міністра оборони країни Британія відправить своїх військових в Україну, але не зараз: Сунак пояснив слова міністра оборони країни
Місія МВФ прибула в Україну Місія МВФ прибула в Україну
Ситуація із тимчасовим бюджетом США не зупинить надходження допомоги Україні, - МЗС Ситуація із тимчасовим бюджетом США не зупинить надходження допомоги Україні, - МЗС