USD
НБУ
40.69
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.89
Готівка
44.30
Втрати орків: 5 2 6 3 1 0 (+1160)
USD
НБУ
40.69
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.89
Готівка
44.30

ТЦК передали Нацполіції інформацію про 94,5 тисяч ухилянтів

Понад 20 тисяч громадян були знайдені правоохоронцями та передані до ТЦК
повістка
Джерело: відкриті джерела

Терцентри комплектування та соцпідтримки передали до Національної поліції інформацію про 94 526 осіб, які ухиляються від явки до ТЦК. З цієї кількості 20 031 громадянина було знайдено та доставлено до ТЦК. Про це повідомляє OBOZ.UA з посиланням на дані від Нацполіції.

Зазначається, найбільше звернень надійшло від ТЦК та СП на Дніпропетровщині.

"За чотири місяці 2024 року до підрозділів поліції регіону надійшло 38 282 звернення з територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки з даними тих українців, які ухиляються від явки (служби). З них вже знайдено та доправлено до ТЦК 5511 осіб", – йдеться у матеріалі.

Що в інших областях?

  • Чернігівщина – 9115, знайшли та доправили до ТЦК 1429 осіб;
  • Харківщина – 4664, знайшли 1954 особи;
  • Івано-Франківщина – 2328, знайшли 1814 осіб;
  • Житомирщина – 8289, знайшли 2452 осіб;
  • Полтавщина – 7433, знайшли 2591 особу;
  • Рівненщина – 9832, знайшли 1828 осіб;
  • Вінниччина – 7288, знайшли 2325 осіб;
  • Кіровоградщина – 5955, скільки знайшли – не повідомляється;
  • Хмельниччина – 1085, скільки знайшли не повідомляється.

В яких областях не надали дані?

Відмовилися надати дані про ухилянтів у поліції Донецької, Херсонської, Тернопільської та Черкаської областей. 

"Відмову аргументували різними причинами: у відповідях йдеться про те, що запитувана інформація є службовою, має обмежений доступ тощо", – зазначають у виданні.

А от заступник начальника ГУНП у Чернівецькій області Святослав Кишлар у відповіді на інформаційний запит журналістів взагалі повідомив, що їхні підрозділи не здійснюють облік осіб, які ухиляються від мобілізації.

"Ще кілька ГУНП не відповіли на інформаційний запит OBOZ.UA не те що у встановлений законом термін, а взагалі. Це Головні управління Нацполіції Сумської, а також доволі спокійних у військовому плані Київської, Закарпатської та Львівської областей. А ось правоохоронці прифронтової Запорізької області (частину якої окуповано) пообіцяли надати інформацію найближчим часом", – додають у виданні.

Отже, наразі є дані, що військкоми передали поліції інформацію про 94 526 ухилянтів. З них 20 031 було знайдено поліцією та доставлено до ТЦК.

Водночас у виданні зазначають, що такі дані наведені з розрахунку на відповідь більшості обласних главків поліції. Реальна кількість осіб, які ухиляються від явки до ТЦК, може відрізнятися, оскільки дані могли ще не передати правоохоронцям.

Додамо

Новини за темою: Ухилянтів можуть штрафувати без рішення суду та арештовувати їх рахунки: Зеленський підписав закон

Минулого тижня у відділі комунікації Головного управління Національної поліції в Києві повідомляли, що у столиці встановили місце перебування та доправили до ТЦК та СП для складання адміністративних матеріалів 2 тис. 319 осіб, а ще місяць тому ця цифра становила 1 тис. 416 осіб. Тобто майже за місяць розшукали й відвезли до військкоматів близько тисячі ухилянтів.

Читайте також:
Двосторонні зустрічі, низка гострих заяв і підсумкова декларація: У Швейцарії розпочався другий день Саміту миру. Відео, фото Двосторонні зустрічі, низка гострих заяв і підсумкова декларація: У Швейцарії розпочався другий день Саміту миру. Відео, фото
У бригаді У бригаді "Азов" офіційно підтвердили значне просування в Серебрянському лісництві
Путін навмисно виступив із заявою про переговори напередодні Саміту миру, щоб підірвати підтримку Заходу, - ISW Путін навмисно виступив із заявою про переговори напередодні Саміту миру, щоб підірвати підтримку Заходу, - ISW
За переїзд пропонують гроші: Як окупанти змушують викрадених українських дітей виїжджати до РФ За переїзд пропонують гроші: Як окупанти змушують викрадених українських дітей виїжджати до РФ