USD
НБУ
40.52
Готівка
40.85
EUR
НБУ
43.43
Готівка
44.10
Втрати орків: 5 3 1 9 8 0 (+1060)
USD
НБУ
40.52
Готівка
40.85
EUR
НБУ
43.43
Готівка
44.10

100 ракет для ППО отримає Україна від Великої Британії за травень

20 ракет для систем ППО мають надійти до кінця цього місяця
Велика Британія
Фото ілюстративне
Джерело: відкриті джерела

Велика Британія за три тижні травня передала Україні 80 ракет для протиповітряної оборони, а ще 20 мають надійти до кінця місяця. До того ж ЗСУ вже отримали британські боєприпаси та бронетехніку, зазначив міністр оборони Великої Британії Грант Шаппс.

"Світ не може чекати. Україна потребує, щоб ми активізувалися, щоб у них було все необхідне для того, щоб відтіснити Путіна. Це саме те, що Британія зробила сьогодні", – написав він у соцмережі X.

Серед того, що містить допомога, є:

  • 80 ракет до ППО, а ще 20 надійдуть до кінця поточного місяця;
  • понад 20 систем розмінування;
  • понад 30 палет запчастин та протимінного обладнання;
  • дрони-розвідники великого радіуса дії;
  • 1 мільйон набоїв до стрілецької зброї;
  • 4 тис. одиниць військового одягу;
  • 20 бронемашин-амфібій Viking.
Новини за темою: Велика Британія дозволяє Україні бити по РФ своєю зброєю і надаватиме понад 3 млрд доларів допомоги щороку

Найбільший пакет допомоги

Як відомо, нещодавно Міністерство оборони Великої Британії повідомляло, що країна надасть Україні найбільший в історії пакет військової допомоги на 500 мільйонів фунтів стерлінгів.

Зазначається, що окрім 500 мільйонів фунтів стерлінгів військового фінансування, Велика Британія надає і життєво важливе обладнання.

До списку увійшли 4 млн боєприпасів, понад 1 тис. 600 ракет, 400 транспортних засобів, включаючи 160 автомобілів Husky.

Також раніше Лондон надав майже 12 мільярдів фунтів стерлінгів військової, гуманітарної та економічної підтримки Україні та часто був першим у наданні життєво важливої ​​летальної допомоги, починаючи від крилатих ракет Storm Shadow і закінчуючи танками Challenger 2. А з початку повномасштабного вторгнення Сполучене Королівство надало Україні 4,7 мільярда фунтів невійськової підтримки.

Варто не забувати й про те, що міністр закордонних справ Великої Британії Девід Кемерон під час візиту до Києва дав старт переговорам про британсько-українську угоду про сторічне партнерство. Зокрема, мовилося про широкий спектр відносин – від торгівлі до культури.

Читайте також:
Повітряні сили наразі не підтверджують застосування РФ нових бомб ФАБ-3000 на Харківщині Повітряні сили наразі не підтверджують застосування РФ нових бомб ФАБ-3000 на Харківщині
В Україні 60% випадків домашного насильства вчиняють військові, багатьом з них потрібна психологічна допомога, – очільник МВС В Україні 60% випадків домашного насильства вчиняють військові, багатьом з них потрібна психологічна допомога, – очільник МВС
ЗМІ повідомили, яку військову допомогу Південна Корея може надати Україні ЗМІ повідомили, яку військову допомогу Південна Корея може надати Україні
Демобілізація в Україні наразі неможлива, – очільник МВС Демобілізація в Україні наразі неможлива, – очільник МВС