USD
НБУ
40.69
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.89
Готівка
44.30
Втрати орків: 5 2 6 3 1 0 (+1160)
USD
НБУ
40.69
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.89
Готівка
44.30

У 2024 році 59% нових ФОПів в Україні відкрили жінки

Найчастіше жінки відкривають бізнес у сфері роздрібної торгівлі, надання індивідуальних та інформаційних послуг
Жінка
Ілюстративне фото
Джерело: відкриті джерела

За даними Єдиного державного реєстру, у 2024 році жінки створили в Україні понад 43 тисячі ФОПів. Це більш ніж половина від загальної кількості новостворених ФОПів за перший квартал цього року. Найчастіше жінки відкривають бізнес у сфері роздрібної торгівлі, надання індивідуальних та інформаційних послуг. Чоловіки ж частіше обирають комп'ютерне програмування та оптову торгівлю. Про це повідомляє Опендатабот.

Зазначається, що за перший квартал 2024 року жінки створили 43 554 нових ФОПів

"Це більше ніж половина – 59% – від загальної кількості нових справ та рекордний показник за останні роки", – додають у публікації.

За той самий час чоловіки відкрили 30 496 нових справ.

"Для порівняння, у 2021 році частка жінок складала 51% від загальної кількості новостворених ФОПів", – зазначають автори.

Частка чоловіків та жінок серед новостворених ФОПів
Джерело: Опендатабот

Які сфери діяльності обирають найчастіше?

Найчастіше жінки-ФОПи обирають для своєї діяльності роздрібну торгівлю (68% жінок та 32% чоловіків), надання інших індивідуальних послуг (89% жінок та 11% чоловіків) та інформаційних послуг (63% жінок та 37% чоловіків).

В той самий час чоловіки частіше обирають для себе комп’ютерне програмування (58% чоловіків та 42% жінок) та оптову торгівлю (52% чоловіків та 48% жінок).

Топ сфер нових ФОПів
Джерело: Опендатабот

Раніше ми повідомляли, що понад 23% новостворених торік ФОПів закрились у 2024 році. Зазначалося, що найчастіше закриваються ФОПи, які працюють у сфері роздрібної  та оптової торгівлі, а також комп’ютерного програмування.

Читайте також:
З'явився проєкт комюніке Саміту миру у Швейцарії: Він ґрунтується на трьох аспектах З'явився проєкт комюніке Саміту миру у Швейцарії: Він ґрунтується на трьох аспектах
Вже цього місяця: Погоджено дату переговорів щодо вступу України та Молдови до ЄС Вже цього місяця: Погоджено дату переговорів щодо вступу України та Молдови до ЄС
Європол ліквідував міжнародну мережу пропаганди тероризму: Небезпечні сервери вилучили, зокрема, в Україні Європол ліквідував міжнародну мережу пропаганди тероризму: Небезпечні сервери вилучили, зокрема, в Україні
В Yasno про економію світла: Кожна сім'я може без труднощів зменшити споживання на 25% В Yasno про економію світла: Кожна сім'я може без труднощів зменшити споживання на 25%