USD
НБУ
40.52
Готівка
40.85
EUR
НБУ
43.43
Готівка
44.10
Втрати орків: 5 3 1 9 8 0 (+1060)
USD
НБУ
40.52
Готівка
40.85
EUR
НБУ
43.43
Готівка
44.10

Вибори президента Ірану відбудуться 28 червня

Наразі обов’язки президента виконує перший віцепрезидент
Іран
Джерело: відкриті джерела

У зв'язку із загибеллю президента Ірану Ібрагіма Раїсі, в країні встановили дату дострокових виборів президента. Вони відбудуться 28 червня. Про це повідомляє державне інформаційне агентство IRNA.

"Вивчивши терміни виборчого процесу, глави гілок влади вирішили призначити 28 червня як час виборів для визначення нового президента", – йдеться у матеріалі.

Реєстрація кандидатів здійснюватиметься з 30 травня по 3 червня, а період виборчої кампанії триватиме з 12 по 27 червня.

Чи будуть зміни в країні?

Як зазначали аналітики Інституту вивчення війни, наступні кілька днів можуть змінити поточну і довгострокову динаміку режиму, включно зі спадкоємністю верховного лідера країни.

Втім, "смерть Раїсі врешті-решт не змінить нинішню траєкторію режиму до більш жорсткої і консервативної внутрішньої політики й більш агресивної регіональної політики", наголошували в ISW.

На думку експерта-міжнародника, кандидата політичних наук Богдана Ференса, ситуація буде змінюватися в контексті майбутніх президентських виборів, але він виключає кардинальні зміни у політичній ситуації.

Ференс пояснює це тим, що постать самого президента, який загинув, була не такою популярною. Зокрема, коли він прийшов до влади, то отримав близько 17 мільйонів голосів, що, в принципі, в кількісному показнику жителів Ірану не так багато. 

"По-друге, як ця авіакатастрофа вплине на загострення конфлікту між Іраном і між Ізраїлем безпосередньо. Тому що я не виключаю, що це також буде одним із елементів з огляду на попередні втрати Ірану в особистому персональному складі топів і силових структур, генералітету і безпосередньо вже політичних фігур", – додав експерт.

Загибель президента Ірану

В неділю, 19 травня гелікоптер із президентом Ірану зазнав аварії в гірській місцевості під час сильного туману, недалеко від кордону з Азербайджаном. 

Тоді рятувальні сили розпочали масштабну пошукову операцію.

Вже наступного дня стало відомо, що президент Ірану Ібрагім Раїсі загинув внаслідок авіакатастрофи. Окрім нього загинув також глава МЗС Хосейн Амір Абдоллахіан.

Читайте також:
Проросійський президент Словаччини Пеллегріні офіційно склав присягу і взявся до виконання обов'язків Проросійський президент Словаччини Пеллегріні офіційно склав присягу і взявся до виконання обов'язків
Росія готує провокації у Молдові Росія готує провокації у Молдові
Вибори до Європейського парламенту: Є позитивні результати для України Вибори до Європейського парламенту: Є позитивні результати для України
Орбан і Фіцо зазнали невдачі на виборах до Європарламенту Орбан і Фіцо зазнали невдачі на виборах до Європарламенту