USD
НБУ
36.35
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.72
Готівка
40.95
Втрати орків: 3 3 1 1 1 0 (+1070)
USD
НБУ
36.35
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.72
Готівка
40.95

У світі стали уникати новин, менше читають про Україну і переходять у TikTok, – звіт Інституту Reuters

Люди скорочують кількість депресивних новин і прагнуть захистити своє психічне здоров'я
новини
Джерело: відкриті джерела

У світі стали уникати новин, менше читають про Україну і переходять у TikTok. Про це йдеться у звіті Інституту Reuters Оксфордського університету, де вказано, зокрема, що 48% людей у всьому світі дуже або надзвичайно цікавляться новинами – порівняно з 63% у 2017 році.

За останні шість років кількість людей, які активно цікавляться новинами, впала приблизно на чверть, показує глобальне дослідження. У Великій Британії зацікавлених в інформації людей – 43%, тобто ще менше, ніж в цілому по світу. 36% людей по всьому світу кажуть, що іноді чи часто активно уникають новин.

"Є докази того, що аудиторія продовжує вибірково уникати важливих історій, таких як війна в Україні та криза вартості життя, оскільки люди скорочують кількість депресивних новин і прагнуть захистити своє психічне здоров'я. А традиційне телебачення та друковані ЗМІ продовжують занепадати. Але й онлайн-споживачі рідше переглядають новини, ніж у минулому, і також стають менш зацікавленими у них", – стверджують автори звіту.

Четверо з десяти людей (40%) у світі кажуть, що переважно довіряють новинам, але таких людей на 2% поменшало, порівняно з минулим роком. У Великій Британії найбільше довіряють бренду BBC, за ним ідуть Channel 4 та ITV.

Новини за темою: Чат-бот зі штучним інтелектом Google Bard став доступний в Україні

Дослідження також показало, що 56% опитаних переймаються тим, які новини в інтернеті є справжніми, а які фейковими, і таких людей на 2% більше, ніж торік.

А що із соцмережами?

Найважливішою соціальною мережею для новин залишається Facebook, хоча вона в довгостроковій перспективі занепадає – за останні сім років кількість людей, які щотижня заходять туди за новинами, впала з 42% до 28%.

Facebook також знизив рейтинг новин. Зазначається, що сьогодні менш як 3% його стрічки становлять традиційні новини. Налаштування алгоритмів за останні роки стали катастрофічними для деяких організацій, які покладалися на його трафік.

У Великій Британії 41% молодих людей віком від 18 до 24 років вважають, що соцмережі є основним джерелом новин (43% у всіх країнах), порівняно з 18% у 2015 році.

TikTok та Instagram – на підйомі. Зараз Instagram є джерелом новин для 14% людей, TikTok – для 6%. Але цифри набагато вищі, коли йдеться про молодих користувачів.

"Кожна п'ята (20%) людина у віці від 18 до 24 років отримує новини з TikTok, порівняно з 15% минулого року. Платформа є найшвидше зростаючою соцмережею серед опитування. Втім, молодь не обов'язково споживає новини від традиційних медіа. Користувачі TikTok схильніші отримувати новини на платформі від знаменитостей, інфлюенсерів чи звичайних авторів, а не від мейнстримних медіабрендів чи журналістів", – припускають експерти.

Однією з причин змін є усе більше відчуття того, що розмови на Facebook і Twitter стають дедалі токсичнішими. Але хоч обмін статтями та час взаємодії, можливо, зменшився, це не означає, що ці сайти покидають.

Twitter потрапив у заголовки після того, як його купив Ілон Маск, але кількість людей, які користуються цим сайтом щотижня, здається, майже не змінилася. За словами Reuters, немає доказів масового переходу до конкурентів, таких як Mastodon.

Новини за темою: Twitter покидає кодекс ЄС про дезінформацію, – Bloomberg
Читайте також:
Японія запускає нову програму підтримки для переселенців із України Японія запускає нову програму підтримки для переселенців із України
Погодні умови сповільнюють темп бойових дій на фронті, – ISW Погодні умови сповільнюють темп бойових дій на фронті, – ISW
З’явилося відео розстрілу росіянами українських військових З’явилося відео розстрілу росіянами українських військових
За два роки в Україні від торгівлі людьми постраждали 215 громадян, з них 23 - діти За два роки в Україні від торгівлі людьми постраждали 215 громадян, з них 23 - діти