USD
НБУ
36.57
Готівка
37.75
EUR
НБУ
38.55
Готівка
40.80
Втрати орків: 2 7 9 0 8 0 (+510)
USD
НБУ
36.57
Готівка
37.75
EUR
НБУ
38.55
Готівка
40.80

Що потрапило в тренди YouTube за 2023 рік, - звіт платформи

Команда YouTube Culture & Trends Team разом з Ipsos провела сотні опитувань у 14 країнах - Україна в список не потрапила
Ютуб
Джерело: відкриті джерела

У червні платформа YouTube опублікувала звіт YouTube Culture & Trends 2023. Автори використовують революційні інструменти та технології, а також стрімкими є зміни у створенні та споживанні цифрового контенту, йдеться в аналізі.

Так, команда YouTube Culture & Trends Team разом з Ipsos провела сотні опитувань у 14 країнах, зокрема у США, Великій Британії, Австралії, Бразилії, Канаді, Єгипті, Франції, Німеччині, Індії, Індонезії, Японії, Мексиці, Саудівській Аравії та Південній Кореї.

Компанія з’ясувала, що спільноти кумирів (фандоми - ред.) стають багатошаровими, а формати розширюються. Також доступ до повсякденних й експериментальних інструментів збільшується і технології на основі ШІ стають все популярнішими.

Попкультура

На відміну від попередніх років, фанати більше не залежать від вірусних моментів із фільмів, музичних кліпів та подій. Тепер вони самі створюють контент, який відображає їхні інтереси.

"Користувачі висловлюють свої думки онлайн у різних форматах, а глядачі споживають їхній контент: 47% зумерів за останні 12 місяців дивилися відео, які створили фанати, артисти або знаменитості. Крім того, найбільші тренди започатковує та підтримує контент, створений фанатами. 82% людей у віці 18–44 років заявили, що публікували відеоконтент в Instagram, YouTube, TikTok тощо протягом останніх 12 місяців", - йдеться у дослідженні.

Обличчя фан-культури

З розширенням цифрового світу визначення фандому зазнає величезних змін. Раніше більшість відео створювали лише в кількох форматах. Тепер, згідно з опитуванням, 87% людей переглянули щонайменше 4 формати контенту, які пропонує YouTube, за останні 12 місяців. До того ж люди очікують персоналізованого досвіду.

Контент диверсифікувався на повнометражні та короткометражні відео, прямі трансляції, а також відеоподкасти. 54% опитаних кажуть, що краще дивитися нарізки з події, ніж двогодинне відео. Наприклад, церемонію вручення премії "Оскар".

Новини за темою: Китай таємно розвиває власний штучний інтелект, – дослідження

Інструменти для редагування відео

Наразі з’являється багато інструментів для створення та редагування контенту: як окремі сайти, так і вбудовані у звичні сервіси функції. 2023 року щомісяця створювалося приблизно 14 млн відео за допомогою функції вирізання на YouTube.

Крім того, глядачі можуть створювати меми та гіфки з відео, а ще змінювати зовнішній вигляд відео за допомогою фільтрів та спеціальних ефектів. Аудиторія також може налаштувати те, як вона сприймає цей контент. Це можливо завдяки таким функціям, як багатомовний звук і нові способи використання прихованих субтитрів.

Ера штучного інтелекту

За половину 2023 року фахівці зафіксували понад 1,7 млрд переглядів відео, пов’язаних з інструментами генеративного ШІ. Фанати використовують інструменти штучного інтелекту, щоб додати особистого до контенту або створити новий контент, який відповідає їхнім відчуттям.

Також багато фанатів використовують інструменти штучного інтелекту, щоб уявити по-своєму фільми, зняті популярними режисерами. Кілька відео, які відтворюють фільм, знятий певним культовим режисером, стали вірусними на YouTube. Наприклад, трейлер, який переосмислює "Зоряні війни", якби їх зняв Вес Андерсон, а не Джордж Лукас.

Разом з тим забезпечити свою присутність в інтернеті стало простіше. Бути "відомим в інтернеті" вже не є чимось недосяжним. Завдяки цифровій революції, появі штучного інтелекту та розмаїттю форматів створювати свіжий контент стало простіше, ніж будь-коли. Так, 40% опитаних назвали себе авторами відеоконтенту.

Новини за темою: Як українці споживають інформацію про Україну за кордоном, - дослідження ОПОРА
Читайте також:
TikTok отримав штраф у 345 млн євро через порушення правил про конфіденційність дітей TikTok отримав штраф у 345 млн євро через порушення правил про конфіденційність дітей
США передали Україні 3D принтери для друку запчастин до техніки на полі бою США передали Україні 3D принтери для друку запчастин до техніки на полі бою
Китайський виробник електромобілів NIO готується до запуску свого першого смартфона: Що відомо Китайський виробник електромобілів NIO готується до запуску свого першого смартфона: Що відомо
У Китаї чиновникам заборонили використовувати iPhone У Китаї чиновникам заборонили використовувати iPhone