
Китайські дослідники опублікували 850 робіт, що стосуються штучного загального інтелекту в період між 2018 і 2022 роками і свідчить про реальні й активні зусилля Пекіна зі створення машини, що мислить. Про це повідомляє The Register.
У нещодавньому звіті аналітичного центру Center for Security and Emerging Technology (CSET) йдеться про те, що зусилля Пекіна спрямовані на створення загального ШІ (AGI).
"Звіт ґрунтується на вивченні наукових праць, що стосуються десятка відповідних технологій, в результаті чого виявили 500 досліджень. Центр стверджує, що найбільш плідними є п'ять установ, які розташовані в Пекіні. Однак не виключають можливості проривів в інших регіонах Китаю, особливо в Ухані", - зазначено в дослідженні.
Разом з тим у звіті зазначається, що в деяких дослідженнях AGI Китаю беруть участь дослідники з-за кордону, але "дані показують, що основна їхня частина перебуває в китайських установах".
Автори стурбовані тим, що решті світу важко зрозуміти досягнення Китаю – або їхню відсутність – і говорять, що приховування наукових досліджень, наприклад, шляхом обмеження доступу до академічних журналів, може призвести до помилкових припущень, які переростають у порочне коло заходів і контрзаходів.
Звіт завершується закликом до політиків США, які розглядають заходи захисту AGI, визнати, що конкуренти розуміють стратегічне значення технології, і розробляти її першими.
Раніше
У травні китайська влада затримала чоловіка, який використовував ChatGPT для написання підроблених статей. Про це повідомляв Bloomberg.
За даними Бюро громадської безпеки північної китайської провінції Ганьсу, шахрай використав сучасні технологічні методи штучного інтелекту для виготовлення фальшивої інформації та поширював її у соціальних мережах.
Поліція знайшла підроблену статтю про залізничну катастрофу, внаслідок якої загинуло дев'ятеро людей. Новина була розміщена на кількох акаунтах китайської платформи Baidu, її переглянули 15 тис. разів, перш ніж вона була видалена модераторами.