USD
НБУ
36.35
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.72
Готівка
41.00
Втрати орків: 3 3 0 0 4 0 (+1280)
USD
НБУ
36.35
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.72
Готівка
41.00

Поховання українських героїв у Національному меморіальному кладовищі розпочнеться вже цього року

Меморіальне кладовище буде розташоване під Києвом у Гатному
Поховання воїни кладовище
Джерело: відкриті джерела

Першу чергу Національного військового меморіального кладовища заплановано ввести в експлуатацію до кінця 2023 року. Про це розповів перший заступник Міністра у справах ветеранів України Олександр Порхун, повідомляє пресслужба відомства.

Це дозволить вже цьогоріч розпочати поховання українських бійців.

Він нагадав, що меморіальне кладовище буде розташоване під Києвом у Гатному.

Як виглядатиме меморіал

Національний меморіал включатиме військове кладовище, музейний комплекс, ритуальну будівлю, сучасний крематорій та інші необхідні споруди для організації почесних поховань.

“Візуальна складова меморіально кладовища буде розроблена з урахуванням чутливого ставлення громадян до питання увіковічнення пам'яті наших героїв російсько-української війни. Комплекс поєднуватиме в собі як традиційні поховання, так і поховання в колумбарії”, – розповів перший заступник.

Він зазначив, що Національне військове меморіальне кладовище – це масштабний проєкт, подібних якому за часів незалежності України ніхто не будував. Проте Мінветеранів залучить всі можливі ресурси для пришвидшення будівництва.

Новини за темою: Україна формує нову ветеранську політику, вже є п'ять ключових елементів, – Шмигаль

“Будівництво меморіалу буде розбите на кілька черг. Ми ставимо собі за мету у першій черзі побудувати сектор традиційних поховань, колумбарій, площу, де буде відбуватися прощання з нашими Воїнами, і необхідні споруди для організації поховань. І після введення в експлуатацію першої черги – починаємо поховання, щоб не чекати до повного завершення робіт. Ставимо перед собою амбітні плани – здати в експлуатацію першу чергу до кінця цього року”, – наголосив Порхун.

Державним бюджетом України у 2023 році передбачено 65,4 млн гривень на будівництво Національного військового меморіального кладовища. Всі виконавці робіт з проектування і будівництва будуть визначені через Prozorro. Наразі вже оголошено процедуру торгів на розробку ескізного проєкту Національного військового меморіального кладовища. Усі бажаючі проектувальники, які мають відповідну кваліфікацію, можуть взяти участь у цих торгах, повідомив перший заступник Міністра у справах ветеранів України.

Читайте також:
Росію не виключають з ОБСЄ: В організації дали пояснення Росію не виключають з ОБСЄ: В організації дали пояснення
Глядачів можуть допустити на трибуни спортивних змагань: В Україні розробляють механізм Глядачів можуть допустити на трибуни спортивних змагань: В Україні розробляють механізм
Кабмін схвалив два документи для функціонування Міжнародного реєстру збитків, завданих Росією Кабмін схвалив два документи для функціонування Міжнародного реєстру збитків, завданих Росією
На Одещині командир взводу ППО продав 20 тонн палива, призначеного для його підрозділу На Одещині командир взводу ППО продав 20 тонн палива, призначеного для його підрозділу