USD
НБУ
36.57
Готівка
37.75
EUR
НБУ
38.55
Готівка
40.80
Втрати орків: 2 7 8 5 7 0 (+440)
USD
НБУ
36.57
Готівка
37.75
EUR
НБУ
38.55
Готівка
40.80

Створення Національного меморіального кладовища: Кабмін вирішив перенести місце

Меморіальний комплекс включатиме військове кладовище, музейний комплекс, ритуальну будівлю та інші необхідні споруди
Биківня поховання_1
Джерело: відкриті джерела

Кабінет міністрів України схвалив реалізацію до 30 липня 2025 року експериментального проєкту з проєктування Національного військового меморіального кладовища на території Гатненської сільської територіальної громади Фастівського району Київської області. Відповідну постанову №870 уряд ухвалив 19 серпня, передає Міністерство у справах ветеранів.

Передбачається, що місцезнаходженням Національного військового меморіального кладовища буде Гатненська сільська територіальна громада Фастівського району Київської області на земельних ділянках площею 258,7 га і 7,9 га.

"Уряд прискорить терміни проєктування Національного військового меморіального кладовища. Прийняли документ, який врегульовує процедуру проєктування такого меморіального кладовища на території Гатненської громади Фастівського району Київської області, а також механізм відведення земельних ділянок для зазначених потреб. Маємо гідно вшанувати пам’ять українських Героїв, які віддали своє життя за свободу та незалежність України. Ми назавжди перед ними в боргу", – сказав прем'єр-міністр Денис Шмигаль. 

Меморіальний комплекс включатиме військове кладовище, музейний комплекс, ритуальну будівлю та інші необхідні споруди для організації почесних поховань. На Національному військовому меморіальному кладовищі будуть поховані українські Герої, які ціною власного життя боронили незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України.

Передісторія

Кабінет міністрів у жовтні 2022 року схвалив створення Міністерством у справах ветеранів державної установи "Національне військове меморіальне кладовище".

Пізніше департаменту містобудування та архітектури Київської міської адміністрації було доручено розробити детальний план території для розміщення Національного військового меморіального кладовища на території урочища Лиса гора. У листопаді 2022 року природоохоронна організація "Київський еколого-культурний центр" запропонувала п'ять вільних ділянок землі для розміщення Національного військового меморіального кладовища замість урочища Лиса гора.

У березні 2023 року Мінветеранів і Мінкультури запропонували створити Національне військове меморіальне кладовище біля заповідника "Биківнянські могили" в Києві.

18 серпня в заповіднику "Биківнянські могили" заявили, що Національне військове меморіальне кладовище неможливо збудувати в Биківнянському лісі в стислі терміни, а в Українському інституті національної пам'яті заявили, що розміщення Національного військового меморіального кладовища поруч із Південним кладовищем Києва має прискорити його будівництво.

19 серпня Шмигаль повідомив, що уряд прискорить терміни проєктування Національного військового меморіального кладовища.

Читайте також:
ВМС і ГУР повернули додому двох десантників, які понад півтора року були в окупації ВМС і ГУР повернули додому двох десантників, які понад півтора року були в окупації
В Україні створили Державну службу у справах дітей В Україні створили Державну службу у справах дітей
Мрія на ім’я Мрія на ім’я "Афіна" та мати, яка щоденно бореться за два життя. Історія бойового медика Дмитра Селютіна, який досі в полоні у росіян
Поширював пропаганду РФ у Чехії: Контррозвідка викрила агента Росії Поширював пропаганду РФ у Чехії: Контррозвідка викрила агента Росії