USD
НБУ
36.57
Готівка
37.80
EUR
НБУ
38.87
Готівка
41.10
Втрати орків: 2 7 6 6 7 0 (+400)
USD
НБУ
36.57
Готівка
37.80
EUR
НБУ
38.87
Готівка
41.10

Перше слідство "забуло" пароль від телефона з розмовами про Венедіктову, в інших справ вийшли строки давності, – САП

За версією прокурорів, телефон зберігався "подалі від Києва" через війну
ексгенпрокурор Ірина Венедіктова
Ексгенпрокурор Ірина Венедіктова
Джерело: відкриті джерела

У провадженні щодо втручання у діяльність колишнього генпрокурора Ірини Венедіктової був присутній мобільний телефон. На ньому могли бути записи розмов, які невстановлені особи могли б використовувати для тиску на посадовицю. Водночас правоохоронці з перших команд та експерт заявляли, що "забули" пароль та зміст цих розмов, розповів очільник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Олександр Клименко в інтерв'ю виданню "Дзеркало тижня".

Телефон не належить ексгенеральному прокурору, але на ньому "мали б бути" збережені записи, що стосуються розмов Венедіктової.

Клименко заявив, що після призначення на посаду він ознайомився з провадженням за фактом втручання в діяльність генпрокурора.

У цьому провадженні був телефон, на якому є записи розмов. Їх невстановлені особи використовували нібито для впливу на Венедіктову, зазначив Клименко.

За версією прокурорів, телефон зберігався "подалі від Києва" через війну.

"Після того, як за кілька днів телефон усе ж з’явився у матеріалах кримінального провадження, він був заблокований, а пароль від телефона зник", – заявив Клименко.

Новини за темою: ВАКС скасував вирок і звільнив нардепку Констанкевич від відповідальності

За словами прокурорів, вони або не слухали записів з нього, перед тим як відправити на експертизу, або "просто забули їхній зміст", стверджує глава САП.

Експерт, який проводив експертизу, також "не пам'ятає" пароль, зміст розмов "не пригадує" і "не може пояснити", чому зміст розмов не відображено у самій експертизі.

За словами Клименка, детективи НАБУ теж "нічого не змогли пояснити" як щодо телефона, так і щодо провадження загалом. Це відбулось ще до призначення нового директора Бюро.

Після встановлення цих фактів групу прокурорів і детективів було змінено, а телефон передали до НАБУ, де його змогли розблокувати.

За інформацією Клименка, ексгенерального прокурора "так і не допитали" щодо деталей та обставин цієї справи.

Наразі телефон розблокований, з ним працює слідство.

Клименко зауважив, що у справі дійсно "дуже багато дивних збігів", що схожі на закономірності.

Він припустив, що у цій справі також доведеться розслідувати дії детективів і прокурора.

Де зараз Венедіктова? 

У липні 2022 року Венедіктову усунули з посади генпрокурора. Того самого дня Зеленський усунув з посади голову СБУ Івана Баканова. Президент пояснив звільнення Венедіктової та Баканова великою кількістю зрадників у правоохоронних органах, які перейшли на бік РФ після повномасштабного вторгнення.

17 листопада Зеленський призначив Венедіктову послом України у Швейцарії, а у квітні 2023 року Венедіктова стала послом ще й у Ліхтенштейні.

Читайте також:
Привласнили державні землі під Києвом майже на 2 млрд гривень: Коло підозрюваних розширилося Привласнили державні землі під Києвом майже на 2 млрд гривень: Коло підозрюваних розширилося
Ексочільнику НБУ Шевченку інкримінували нову статтю Ексочільнику НБУ Шевченку інкримінували нову статтю
НАЗК знайшло понад 7,1 млн гривень необґрунтованих активів у посадовця ДБР та його дружини-прокурорки НАЗК знайшло понад 7,1 млн гривень необґрунтованих активів у посадовця ДБР та його дружини-прокурорки
Ексміністр екології Злочевський по справі дачі хабаря для САП відбувся штрафом та донатами на ЗСУ Ексміністр екології Злочевський по справі дачі хабаря для САП відбувся штрафом та донатами на ЗСУ