USD
НБУ
36.35
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.72
Готівка
41.00
Втрати орків: 3 3 0 0 4 0 (+1280)
USD
НБУ
36.35
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.72
Готівка
41.00

Німецьких солдатів немає і не буде в Україні, – Шольц

Канцлер Німеччини вважає, що Путіну цікаво жити з тим, що поруч із ним перебуває ЄС
Шольц
Канцлер Німеччини Олаф Шольц
Джерело: Bloomberg

Канцлер ФРН Олаф Шольц сказав, що намагатиметься не допустити втягування Німеччини у війну в Україну як сторони конфлікту. Про це пише DW.

"Моє прагнення – цього запобігти, тому, наприклад, в Україні немає німецьких солдатів і не буде", – наголосив Шольц.

На запитання журналіста про те, якими канцлер бачить перспективи взаємовідносин Берліна і Москви в умовах перебування президента РФ Володимира Путіна при владі у Кремлі, Шольц відповів, що він не вирішує, яку позицію займати.

"Ми також не плануємо зміну режиму", – зауважив глава німецького уряду.

Новини за темою: Шольц упевнений, що РФ не виграє війну, а Україна після її завершення стане повноправним членом ЄС

І додав, що Путіну цікаво жити з тим, що поруч із ним перебуває Європейський Союз – як співтовариство відкритих суспільств, ліберальних демократій.

"Певним чином сподівається, що свобода – це не вірус. Але відповідальність за свою диктатуру несе лише він сам, це – не наша тема", – уточнив Шольц.

Що передувало?

13 серпня Шольц стримано висловився про можливість передачі Україні крилатих ракет великої дальності Taurus.

"Як і в минулому, ми завжди будемо дуже важливо зважувати кожне окреме рішення, щоб зрозуміти, що працює, що має сенс, яким може бути наш внесок", – заявив в ефірі німецького суспільно-правового телеканалу ZDF.

Попередня позиція Німеччини

Раніше повідомлялося, що уряд Німеччини пропонує обмежити дальність ракет Taurus, які передадуть Україні, оскільки канцлер Олаф Шольц хоче за будь-яку ціну запобігти ударам ЗСУ по російській території.

Однак згодом депутат Бундестагу Марі-Агнес Штрак-Циммерман сказала, що вважає необґрунтованими пропозиції обмежити дальність ракет Taurus як умову їхнього передання Україні. Про це пише Tagesschau.

Крім того, 13 серпня міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що затримка союзників у постачанні зброї для України може призвести до ескалації. Зокрема, глава МЗС закликав Німеччину надати Україні крилаті ракети Taurus. Про це повідомляє DW.

Читайте також:
Обмотав поліетиленовою плівкою і викинув тіло у воду: У Києві через сварку товариш вбив військового Обмотав поліетиленовою плівкою і викинув тіло у воду: У Києві через сварку товариш вбив військового
До 1 грудня всі роботодавці мають подати списки військовозобов'язаних до ТЦК До 1 грудня всі роботодавці мають подати списки військовозобов'язаних до ТЦК
Вступ України в НАТО: США та Німеччина досі неохоче підтримують швидке наближення до альянсу Вступ України в НАТО: США та Німеччина досі неохоче підтримують швидке наближення до альянсу
Німеччина посилить підтримку України, – Бербок Німеччина посилить підтримку України, – Бербок