
Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) повернуло пʼять грецьких компаній, які мають відношення до морських перевезень, до переліку міжнародних спонсорів війни. Про це поінформували в пресслужбі агентства.
За даними НАЗК, ці компанії не виконали умови, узгоджені під час переговорів щодо виключення їх з переліку під час роботи ЄС над 11-м пакетом антиросійських санкцій.
"Під час перемовин між українською та грецькою сторонами транспортним компаніям запропонували припинити практику вимкнення транспондерів (пристроїв для відстеження навігації суден, – ред.), практику перевантаження вантажу з борту на борт, а також публічно засудити російську агресію. Саме останню вимогу компанії не виконали у визначений строк, а тому були повернуті до переліку", – йдеться у повідомленні.
Так, до переліку міжнародних спонсорів війни повернули:
- Dynacom Tankers Management (DTM);
- Delta Tankers LTD;
- Thenamaris Ships Management Inc.;
- Minerva Marine;
- TMC Tankers LTD.
Компанії внесли до переліку влітку 2022 року, оскільки вони транспортували російську нафту та нафтопродукти, поповнюючи бюджет країни-агресора та фінансуючи російське вторгнення.
НАЗК нагадує, що компанії, які обирають шлях соціально-відповідального бізнесу, виключаються з переліку. Так, ірландська компанія з постачання суднового палива Peninsula Petroleum Limited була викреслена зі списку міжнародних спонсорів війни, адже припинила постачати паливо не лише до суден, що належать росіянам або ходять під російським прапором, а й тим, що перевозять російську нафту.
Що відомо про портал НАЗК
На порталі НАЗК є проєкт "Війна і санкції", де присутній розділ "Міжнародні спонсори війни". Саме туди внесені десятки корпорацій. Цей перелік постійно поповнюється. Розділ індексується world check, базою, яка використовується комплаєнс-службами перевірки контрагентів в усьому світі.
Зазначимо, що за час війни громадяни України стали ще раціональнішими у споживанні, звертають увагу на бренди й надають перевагу українським товарам. Зокрема, понад половина опитаних – 54% – при здійсненні покупки звертають особливу увагу на бренд.