USD
НБУ
39.60
Готівка
40.15
EUR
НБУ
42.28
Готівка
43.10
Втрати орків: 4 5 8 5 8 0 (+750)
USD
НБУ
39.60
Готівка
40.15
EUR
НБУ
42.28
Готівка
43.10

Нові споживчі тренди українців: Раціональність, сила брендів, попит на українські товари

10 місяців війни вплинули на формування нових споживчих трендів серед наших громадян
Українці ціни
Українські споживачі
Джерело: відкриті джерела

За 10 місяців війни українці сформували нові споживчі тренди. Про це свідчать результати дослідження компанії Gradus Research. За даними аналітиків, наші громадяни стали ще раціональнішими у споживанні, звертають увагу на бренди, а також надають перевагу українським товарам. 

Так, у дослідженні йдеться, що раціональними українці стали саме через війну. Брак роботи (37% населення залишаються непрацевлаштованими) та зниження рівня доходів, про яке заявляє 78% громадян, змушують їх купувати дешевші бренди (64% опитаних). При цьому лише 18% можуть собі дозволити купувати більш дорогі бренди.

76% споживачів планують покупки заздалегідь, і лише 15% громадян приймають рішення про купівлю товару безпосередньо у точці продажу, тобто купляють його спонтанно. 

Понад половина опитаних – 54% – при здійсненні покупки звертають особливу увагу на бренд. Третина населення (33%) стверджує, що після початку повномасштабної війни РФ проти України бренд товару не має для них жодного значення.

55% тих, хто продовжує купувати знайомі бренди, роблять це через позитивний досвід від покупки товарів саме цих брендів. 

Майже три чверті опитаних – 74% віддають перевагу покупкам в супермаркетах і магазинах, тобто місцям продажу брендованої продукції, а не ринкам. Таких лише 16%. При цьому половина українців (48%) схильні робити покупки у своїх улюблених точках продажу, а інші 41% обирають для здійснення покупок зручні варіанти дорогою, не прив’язуючись до звичного місця.

69% опитаних заявляють, що свідомо обирають продукцію українських брендів. А 56% тих, хто почав купувати нові бренди під час війни, роблять це, щоб підтримати українських виробників.

Опитування проведено дослідницькою компанією Gradus Research методом самозаповнення анкети в мобільному додатку. Онлайн-панель Gradus відображає структуру населення міст розміром понад 50 000 жителів у віці 18–60 років за статтю, віком, розміром населеного пункту та регіону. Період проведення поля: 6–7 грудня 2022 року, розмір вибірки: 1000 респондентів.

Читайте також:
Стартував відбір проєктів для реставрації культурних пам’яток України Стартував відбір проєктів для реставрації культурних пам’яток України
Вбивство поліцейського на Вінниччині: Підозрювані у злочині, ймовірно, є військовослужбовцями Сухопутних військ ЗСУ Вбивство поліцейського на Вінниччині: Підозрювані у злочині, ймовірно, є військовослужбовцями Сухопутних військ ЗСУ
Україна, майже напевно, знищила російський Ту-22М3 за допомогою комплексу С-200, - Міноборони Британії Україна, майже напевно, знищила російський Ту-22М3 за допомогою комплексу С-200, - Міноборони Британії
Постачання військової допомоги Україні розпочнеться відразу після рішення Конгресу, - Білий дім Постачання військової допомоги Україні розпочнеться відразу після рішення Конгресу, - Білий дім