USD
НБУ
36.69
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.54
Готівка
40.65
Втрати орків: 3 3 7 2 2 0 (+990)
USD
НБУ
36.69
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.54
Готівка
40.65

Mastercard та Visa дозволили зменшити міжбанківську комісію. Що про це відомо

Однак матеріали до розгляду цього питання в Антимонопольному комітеті закрили
Mastercard та Visa
Mastercard та Visa
Джерело: відкриті джерела

Антимонопольний комітет України дозволив компаніям Mastercard та Visa зменшити розмір внутрішньодержавних міжбанківських комісій, що визначаються платіжною організацією платіжної системи щодо відповідних споживчих платіжних облікових реквізитів та сплачуються еквайром на користь емітента в Україні. Про це інформує пресслужба АМКУ.

Так, узгоджені дії зі зменшення міжбанківських комісій здійснюються відповідно до додаткової угоди №2 в межах Меморандуму про сприяння конкурентному платіжному ринку.

Однак матеріали до розгляду цього питання в Антимонопольному комітеті закрили.

"Матеріали з обмеженим доступом", – пояснили в комітеті.

Що передувало?

У листопаді 2021 року АМКУ вже дозволяв компаніям Mastercard і Visa знизити міжбанківську комісію. Тоді це викликало занепокоєння в банківській системі.

У 2021 році зниження відбулося до 1,2% граничного розміру ставок внутрішньодержавних міжбанківських комісій. І стосувалося тільки міжбанківських комісій для споживчих карток (тобто для фізичних осіб, включно з усіма підкатегоріями, – ред.).

Наступні етапи зниження мали відбуватися починаючи з 1 липня 2022 року – ще до не більше 1% і починаючи з 1 липня 2023 року – ще до не більше 0,9%.

Водночас на відміну від рішення, ухваленого 5 жовтня 2023 року, йшлося про додаткову угоду №1 до Меморандуму.

Новини за темою: Податкова перевіряє торгівлю через Instagram та Facebook

Раніше

6 вересня Верховна Рада України призначила Павла Кириленка головою Антимонопольного комітету. "За" проголосували 250 парламентарів.

5 вересня парламент звільнив із цієї посади Ольгу Піщанську. А президент України Володимир Зеленський підписав указ про звільнення Кириленка з посади голови Донецької обласної державної адміністрації.

Читайте також:
За 10 місяців поточного року українські банки отримали прибуток більш ніж удвічі більший за відповідний період 2021-го, – Опендатабот За 10 місяців поточного року українські банки отримали прибуток більш ніж удвічі більший за відповідний період 2021-го, – Опендатабот
Зеленський схвалив підвищення податку на прибуток банків Зеленський схвалив підвищення податку на прибуток банків
Приватизувати Ощадбанк можна за чотири роки після завершення війни, – голова правління Приватизувати Ощадбанк можна за чотири роки після завершення війни, – голова правління
За три квартали 2023 року українські банки отримали прибуток майже у півтора раза більше, ніж за весь 2021-й, – Опендатабот За три квартали 2023 року українські банки отримали прибуток майже у півтора раза більше, ніж за весь 2021-й, – Опендатабот