USD
НБУ
40.12
Готівка
40.50
EUR
НБУ
43.49
Готівка
44.00
Втрати орків: 5 0 2 3 4 0 (+1150)
USD
НБУ
40.12
Готівка
40.50
EUR
НБУ
43.49
Готівка
44.00

США готують санкції проти китайських банків за допомогу Росії, – ЗМІ

Банки слугують ключовими посередниками для комерційного експорту до РФ
Вашингтон США
Ілюстративне фото
Джерело: відкриті джерела

Сполучені Штати Америки розробляють санкції, які можуть відрізати деякі китайські банки від світової фінансової системи. Вашингтон сподівається, що такі важелі зупинять комерційну підтримку Пекіном російського військового виробництва. Про це пише The Wall Street Journal.

"Оскільки держсекретар Ентоні Блінкен 23 квітня вирушає до Пекіна, питання полягає в тому, чи зможе навіть загроза застосування США одного з найпотужніших інструментів фінансового примусу поставити хрест на складній і швидкозростаючій торгівлі між Пекіном і Москвою, яка дозволила Кремлю відновити армію, сильно понівечену більш ніж дворічними бойовими діями в Україні", – пише видання.

Зазначається, що від початку війни Китай дослухався до застережень Заходу не надсилати зброю до Росії, але після візиту Блінкена до Пекіна минулого року китайський експорт комерційних товарів, які також мають військове застосування, різко зріс.

Американські офіційні особи кажуть, що допомога Пекіна дозволила Москві відновити свій військово-промисловий потенціал, оскільки Китай зараз є основним постачальником схем, авіаційних деталей, машин і верстатів.

За словами журналістів, Сполучені Штати розраховують, що загроза втрати китайськими банками доступу до долара і ризик погіршення торговельних зв'язків з Європою переконають Пекін змінити курс.

Зазначається, що банки слугують ключовими посередниками для комерційного експорту до Росії, обробляючи платежі та надаючи компаніям-клієнтам кредити для торговельних операцій.

Американські чиновники кажуть, що націленість санкцій на банки є варіантом ескалації у разі, якщо дипломатичні заходи не зможуть переконати Пекін обмежити експорт.

Останніми тижнями офіційні особи США посилили тиск на Пекін під час приватних зустрічей і дзвінків, попереджаючи, що Вашингтон готовий вжити заходів проти китайських фінансових установ, які здійснюють торгівлю такими товарами подвійного призначення.

Новини за темою: Китай передає Росії дані геопросторової розвідки, - Bloomberg

Раніше ми повідомляли, що Європейський Союз планує вперше запровадити санкції проти китайських компаній за допомогу Росії. Зазначалося, що для ухвалення обмежень Євросоюзу потрібна підтримка всіх держав-членів.

Читайте також:
Уже близько 600 ув'язнених приєдналися до ЗСУ, вони будуть штурмовиками, - Мін'юст Уже близько 600 ув'язнених приєдналися до ЗСУ, вони будуть штурмовиками, - Мін'юст
Україна, схоже, готується до дальніх ракетних ударів по Росії, – Defense Express Україна, схоже, готується до дальніх ракетних ударів по Росії, – Defense Express
Франція відправляє військових інструкторів в Україну, – Сирський Франція відправляє військових інструкторів в Україну, – Сирський
На Сумському напрямку потенційно високою залишається ймовірність загострення військового протистояння На Сумському напрямку потенційно високою залишається ймовірність загострення військового протистояння