USD
НБУ
36.66
Готівка
37.35
EUR
НБУ
39.65
Готівка
40.65
Втрати орків: 3 3 5 1 1 0 (+1270)
USD
НБУ
36.66
Готівка
37.35
EUR
НБУ
39.65
Готівка
40.65

Латвія хоче заборонити автомобілям із реєстрацією в РФ і Білорусі перебувати в країні

До власників авто з російськими та білоруськими номерами будуть застосовувати штрафи аж до конфіскації
авто
Ілюстративне фото
Джерело: відкриті джерела

В уряді Латвії готують проєкт щодо заборони залишатися у країні автомобілям, які зареєстровані в Росії або Білорусі. Про це заявила міністерка юстиції Інесе Лібіня-Егнере. 

Так, проєкт закону передбачає, що автомобілям з реєстрацією у Росії та Білорусі заборонять перебування у Латвії, з можливістю виїхати протягом трьох місяців після того, як рішення набуде чинності, або ж перереєструвати їх у Латвії. 

Після завершення цього терміну до власників авто з російськими та білоруськими номерами будуть застосовувати штрафи аж до конфіскації. Конфісковані з таких причин автомобілі думають передавати Україні. 

Нагадаємо, Єврокомісія підтвердила, що громадянам Росії заборонений в'їзд до країн Євросоюзу на легкових автомобілях, зареєстрованих у РФ. Через санкції це розцінюється як заборонений імпорт, тому транспорт підпадає під конфіскацію. Також росіянам заборонено ввозити з собою косметику, ноутбуки, телефони, дорогоцінне каміння та інші речі. 

Пізніше чотири країни ЄС, у тому числі Норвегія, заборонили в'їзд російським легковим авто. Подібне рішення цього тижня ухвалили Польща, Фінляндія, Естонія, Латвія та Литва.

Таким чином, на цей час свій кордон для автомобілів з РФ закрили вже всі європейські країни, які мають спільні кордони з Росією або Білоруссю. Із загальної заборони є лише окремі винятки, у тому числі на транзит між Калінінградською областю РФ і рештою території Росії. 

При цьому ще у червні стало відомо, що у Німеччині почали конфіскувати автомобілі з російськими номерами.

Читайте також:
Діра в санкціях на 11 мільярдів доларів: Нафтові доходи Росії наразі є більшими, ніж до вторгнення в Україну Діра в санкціях на 11 мільярдів доларів: Нафтові доходи Росії наразі є більшими, ніж до вторгнення в Україну
США наклали санкції на США наклали санкції на "гаманці" і оборонні підприємства режиму Лукашенка
В обхід санкцій: Фінські компанії запідозрили у постачанні до Росії майже 3500 БПЛА В обхід санкцій: Фінські компанії запідозрили у постачанні до Росії майже 3500 БПЛА
Окупанти не лише накопичують ракети, але й відновлюють свої стратегічні запаси, – Ігнат Окупанти не лише накопичують ракети, але й відновлюють свої стратегічні запаси, – Ігнат