USD
НБУ
36.66
Готівка
37.35
EUR
НБУ
39.65
Готівка
40.65
Втрати орків: 3 3 5 1 1 0 (+1270)
USD
НБУ
36.66
Готівка
37.35
EUR
НБУ
39.65
Готівка
40.65

Китай оголосив "своєю юрисдикцією" російські іноземні родовища на шельфі В'єтнаму

Родовища, де працюють корпорації РФ, знаходяться в акваторії "дев'яти пунктирної лінії" – зоні, на яку претендує КНР
Корабель берегової охорони Китаю
Джерело: Reuters

Міноборони Китаю запустило регулярне військове патрулювання зони Південно-Китайського моря, де розташовані нафтогазові родовища російських компаній. Йдеться про економічну зону В'єтнаму, повідомляє Reuters із посиланням на дані стеження за судами в морі. 

Так, з січня 2022 року китайські військові кораблі щонайменше 40 разів заходили безпосередньо до розвідувальних блоків, які перебувають у винятковій економічній зоні В'єтнаму і керуються "Зарубіжнафтою" та "Газпромом".

Йдеться про блоки 06-01, де "Зарубіжнафта" є акціонером і оператором, а також блоки 05-03, часткою в яких володіє "Газпром". Китай здійснює патрулювання у зоні своєї юрисдикції, пояснив ситуацію Reuters офіційний представник МЗС КНР.

Кораблі берегової охорони Китаю патрулювали газові та нафтові родовища, що належать або експлуатуються російськими компаніями в Південно-Китайському морі
Джерело: Reuters

Родовища, де працюють російські корпорації, перебувають в акваторії так званої "дев'яти пунктирної лінії" – зоні, яка є частиною територіальних домагань Пекіна в Південно-Китайському морі з кінця 1940-х років.

Що кажуть китайці

Як заявив офіційний представник китайського МЗС, військові кораблі діють у суворій відповідності до міжнародного законодавства. Водночас дипломат наголосив, що йому невідомо, щоб патрулі заходили безпосередньо на територію об'єктів російських компаній.

Блоки, що потрапили під військове патрулювання, розташовані на відстані 630 морських миль від китайського острова Хайнань.

За даними Reuters, на об'єкти "Зарубіжнафти" китайські кораблі почали заходити в листопаді, а всього минулого року 34 рази проходили одним і тим самим маршрутом, щоразу прямуючи до акваторії, де працюють російські компанії.

Новини за темою: Буде декілька етапів: Стало відомо, як у Білорусь доставлять ядерну зброю з РФ

"Китай прагне затвердити свою юрисдикцію та права на шельфові енергетичні ресурси та використати (сили) берегової охорони, щоб чинити тиск на країни регіону", – говорить Єн Сторі, старший науковий співробітник ISEAS-Yusof Ishak Institute у Сінгапурі.

Читайте також:
Китай запустив першу у світі АЕС четвертого покоління Китай запустив першу у світі АЕС четвертого покоління
Росія продовжує вербувати непальців на війну в Україну: Тамтешня поліція затримала 10 підозрюваних Росія продовжує вербувати непальців на війну в Україну: Тамтешня поліція затримала 10 підозрюваних
Діра в санкціях на 11 мільярдів доларів: Нафтові доходи Росії наразі є більшими, ніж до вторгнення в Україну Діра в санкціях на 11 мільярдів доларів: Нафтові доходи Росії наразі є більшими, ніж до вторгнення в Україну
В обхід санкцій: Фінські компанії запідозрили у постачанні до Росії майже 3500 БПЛА В обхід санкцій: Фінські компанії запідозрили у постачанні до Росії майже 3500 БПЛА