Китай, скоріше за все, приєднається до саміту по Україні, який відбудеться у Саудівській Аравії. Про це пише видання The Wall Street Journal.
Чому Китай змінив свою позицію
Нагадаємо, раніше Пекін доволі прохолодно ставився до української "формули миру", оскільки мав тісні економічні зв'язки з РФ.
Однак зараз Китай змінює свою позицію. Видання пише, що Пекін починає все більше відчувати наслідки війни в Україні. "Остання крапля" – це зрив Росією "зернової угоди". Адже, за офіційними даними, саме Китай є одним з найбільших споживачів українського зерна.
До того ж, за даними журналістів, "повстання" лідера ПВК "Вагнера" Євгена Пригожина змусило задуматися Пекін щодо непохитності та авторитету влади президента РФ Володимира Путіна.
Тож у Пекіні почали погоджуватися на розгляд української "формули миру" для врегулювання війни.
Саміт у Саудівській Аравії
Саудівська Аравія хоче провести переговори щодо миру в Україні. Очікується, що захід відбудеться 5–6 серпня у Джидді.
На зустрічі будуть присутні наша країна, західні держави, Індія та Бразилія та ще 30 країн. Участь у заході вже підтвердили Велика Британія, Південна Африка, Польща та інші країни ЄС. Очікується, що до них долучиться і представник США Джейк Салліван.
Запрошення також отримали представники Індонезії, Єгипту, Мексики, Чилі та Замбії.
Росію на ці переговори не запросили.
Головна мета майбутніх переговорів – зміцнення міжнародної підтримки вимог України щодо встановлення миру. На цій зустрічі будуть спроби заручитися підтримкою мирного плану України з боку тих держав, які ще досі нейтральні щодо цього.
Зазначимо, перші такі переговори відбулися у Копенгагені 26 червня цього року. Тоді, за даними видання, у країн були розбіжності у поглядах щодо мирного плану, який представив президент України Володимир Зеленський. І зрештою, більшість держав заявили, що готові продовжувати переговори, однак не підпишуть мирний план України.
Нагадаємо, у середині лютого у Німеччині відбулася 59-та Мюнхенська конференція з питань безпеки. Ключовою темою триденної конференції стала підтримка країн – членів НАТО України у протистоянні з Росією.